Televizní hvězda John Cleese: Londýn už není anglickým městem

Televizní hvězda John Cleese: Londýn už není anglickým městem

Ikona Montyho Pythona John Cleese vyvolal kontroverzi tím, že prohlásil, že Londýn už není kvůli masovému přistěhovalectví anglické město.  

V příspěvku na Twitteru, kde má 5,6 miliónů následovníků, Cleese uvedl: „Před několika lety jsem se vyjádřil, že Londýn už není opravdu anglickým městem. Od té doby prakticky všichni mojí přátelé ze zahraničí potvrdili mé pozorování, takže v tom musí být nějaká pravda.“„Všiml jsem si také, že Londýn byl britské město, které hlasovalo nejsilněji, aby zůstalo v EU,“ dodal.

Cleese poprvé učinil podobné prohlášení již v roce 2011, kdy uvedl, že Londýn dostal olympijské hry kvůli masovému přistěhovalectví.

„Nejsem si jistý, co se děje v Británii. Nebo, dovolte mi to říct – nevím, co se děje v Londýně, protože Londýn už není anglickým městem,“ uvedl Cleese.

Herec uvedl, že Londýn je nejvíce kosmopolitním městem na Zemi, ale že „ se nezdá jako anglické“.

„Před dvěma měsíci mě navštívil kalifornský přítel, prošel se po Královské cestě a řekl: „Kde jsou všichni Angličané?“

„Chci říct, že mám rád kolem sebe různé kultury. Ale když se kultura našich rodičů tak nějak rozptýlí, musíte přemýšlet, Hm, co se to děje?“ Uvedl Cleese.

Komentáře hvězdy z Montyho Pythona jsou bohužel jen odrazem skutečnosti. V Londýně jsou bílí Britové menšinou a je tomu tak již několik let.

Více než 41% obyvatelstva v Londýně se narodilo v zahraničí. Londýn má také druhou nejvyšší v zahraničí narozenou populaci jakéhokoli města na světě.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*