Televize Prima sebe samu usvědčila ze lži v kauze křesťanských uprchlíků

Televize Prima sebe samu usvědčila ze lži v kauze křesťanských uprchlíků

Již tři reportáže o křesťanských uprchlících v Jihlavě odvysílala TV Prima. Ve všech tvrdí, že křesťanští uprchlíci označili nabízené byty od města Jihlava za přemalovaný kravín. 

Je to ovšem lež. A TV Prima zneužívá svého vlivu k snaze poškodit křesťany a ty co jim pomáhají.

Poslední reportáž, která podle Primy měla vše definitivně prokázat, byla odvysílána v sobotu večer. Irácký křesťan na záznamu odpovídá na dotaz redaktora Primy, že v přemalované stáji by nebydlel. Milá redakce Primy a hlavně paní šéfredaktorko Zpravodajství a Publicistiky Prima FTV Jitko Obzinová, kde ve vámi zveřejněné pasáži je uvedeno, že irácký křesťan hovoří o bytech nabízených městem Jihlava jako o „stájích pro zvířata“ či „kravíně“?

Nehovoří o tom! Ani jste neměli odvahu zveřejnit celý záznam s otázkou, kterou vaše redakce křesťanovi položila. Jen jste zveřejnili jeho odpověď na nám neznámou otázku! Tuto otázku jste v původní reportáži před několika dny zasadili do kontextu, že křesťanský uprchlík hovoří o bytech nabízených městem Jihlava jako o kravínech!

irackym uprchlikum se nelibi byty

Tvrdíte, že vaše sobotní reportáž dokazuje, že křesťanský uprchlík řekl, že by v přemalovaném kravíně nebydlel, protože takové podmínky by byly horší než na Blízkém východě. Ano, toto řekl, ale nikdy neřekl, že byty nabízené městem Jihlava jsou jako přemalovaný kravín! To tvrdí vaše televize a nijak to nedokázala.

Podle mne se bojíte zveřejnit celý záznam rozhovoru, protože jeho pravá podoba, včetně otázek vašeho redaktora, by vás usvědčila ze lží. A tak se asi snažíte mediálním tlakem umlčet postiženého křesťanského uprchlíka a ty, co pomáhají křesťanům, aby s Vaší mocnou televizí již raději nevedli spor, než opět vytvoříte nějakou dehonestující a očerňující reportáž.

Až se cela tato kauza pořádné zdokumentuje a dostane i do zahraničí, bude mít naše republika ostudu, jakou snad ani nepamatuje, protože vaše mediální manipulace nemají obdobu snad ani v Rusku. Jedině propaganda nacistů nebo bolševiků a propagandy podobných totalitních režimů vám dokáží konkurovat.

Další lží Primy je tvrzení, že nadační fond pomáhající křesťanským uprchlíkům měl popírat, že křesťanský uprchlík větu s kravínem řekl. Nikde na internetu ani v žádném tiskovém prohlášení fondu nic takového není. Prima prostě opět lže.

Doporučuji všem čtenářům shlédnout původní reportáž TV Prima, kde tvrdí redakce Primy, že křesťanský uprchlík označil byty nabízené městem Jihlava za přemalovanou stáj:

A pak se na tomto odkazu podívejte na to, co dokazuje sobotní reportáž Primy o celé věci. Jen větu, že nabízené byty městem Jihlava jsou pro křesťanského uprchlíka přemalovaná stáj tam nečekejte, protože je to lež vymyšlená Primou.

http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-13-2-2016

K tématu jsem se vyjádřil jednoduchou analýzou již před pár dny, podrobně zde.

Milí čtenáři, mnozí z Vás tvrdí, že například Česká televize lže, proč by nemohla lhát i Prima?

A co teď udělá redakce Primy? Bude se mne snažit očernit a zastrašovat, jako to dělá vůči nadačnímu fondu a křesťanskému uprchlíkovi? Nebo se konečně zachová čestně a poskytne veřejnosti nejen odpověď křesťanského uprchlíka, ale i otázky, které mu kladla? Tomu však moc nevěřím, tím by totiž usvědčili sebe samé.

 

Lukáš Lhoťan

Loading...

Podobné články

  • Pane Lhoťane, je naprosto jedno, jestli ten přistěhovalec řekl něco o kravínech nebo ne. Podstatné je, že řekl, že buď se tady bude mít hrozně fajn a bude mít luxusní bydlení, nebo půjde raději zpátky do Iráku. Z toho jednoznačně vyplývá, že to je ekonomický přistěhovalec, protože sám přiznává, že má možnost se vrátit zpět. Není to tedy utečenec před válkou a vražděním, ten by určitě nemluvil o tom, že než by bydlel hůř než doma, raději se vrátí. Uprchlík, kterému jde o krk, by vzal za vděk i tím kravínem, ani by nemusel být přemalovaný, a byl by vděčný za kus žvance a pocit bezpečí. Sám jsem křesťan, ale ten arogantní nabubřelý přivandrovalec určitě křesťan není, protože křesťan by byl skromný a vážil by si dobroty lidí, kteří se mu snaží pomoct. Chová se jako hovado, což také jistě je, protože jak všichni víme, co je na jazyku, to je i na srdci.

  • Pana Lhoťan má asi královský plat za tyto kecy. Holt neziskovky jsou dotovány nadnárodními „lidumily“. Co vidím a slyším z toho si dělám úsudek. Toto nebyli žádní chudáci , toto byli chytráci. Myslela jsem si, že bude neziskovka přijímat opravdu některé chudáky, ale ne namyšlené boháče, kteří to ještě zdůrazňují jaký jsme proti nim chudácí když on si vydělá 5x více. Koho to obhajujete a jestli jste věřící tak se nestydíte takhle lhát? Díky TV Prima, protože v ostatních televizích jsou již cvičení komentátoři , aby zpívali v duchu přikázanému EU směru, hlavně ne žádnou paniku a raději lhát. Máte smůlu v dnešní době si můžeme udělat přehled sami díky videum a nenechat se oblbovat služebníky neziskovek.

  • Zachová čestně ? Neblázněte, za čestnost jim nikdo nesype, čestnost se konat nebude. Obecně každý velký informační uzel je časem zmanipulován ať je to televize, facebook, nebo cokoli jiného, je to prostě příliž moci v jednom místě a lidi o ni budou soutěžit. Při sledování větších zdrojů je jisté, že lžou a člověk s tím musí počítat.
    A abych byl trochu konstruktivní, existují obecně dva typy propagandy, jedna přemalovává černé na bílé, ta většinou není moc nebezpečná protože stačí ono přemalování odečíst, což je jednoduché, když ten zdroj znáte. Druhý typ propagandy vůbec nelže ale vypouští fakta která se nehodí a vytváří obraz skutečnosti, kde jsou zásadni věci prostě vypuštěny, ta je nebezpečná, protože může zblbnout i chytré lidi, když nemají srovnání z konkurenčního zdroje informací.

  • Včera se předvedla i ČT v pořadu Reportéři. Dělali z lidí, kteří šíří pravdu nemocné. Uváděli řadu příkladů, kdy se šíří „nepravdy“ internetem. Ale nebylo ani slovo o tom, jak Francouzi ukradli video z přesného náletu Rusů aby podpořili, jak přesné jsou jejich nálety. Televize manipuluje a snaží se z lidí, kteří ještě normálně myslí, dělat blbce.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*