Technika nás nezachrání

Technika nás nezachrání

Zamysleme se nad vývojem techniky, která se dostává do bodu, kdy nad námi začíná mít kontrolu a ukrajuje si stále větší díl z našeho světa a našich životů.

Je snadné se technikou obklopit a nehledě na svědomí bez omezení pokračovat v jejím vývoji, těžko ale bude, až se vymkne kontrole, se od ní osvobodit. Už nyní ovlivňuje to, co přes den děláme, s kým a jak hovoříme, čím se zabýváme, jak se pohybujeme; sleduje naše dění, myšlení, míří na naše oči, uši, inteligenci, i smysly, které nevnímáme. Technika pro nás vyrábí, necháme ji tvořit náš svět, zprostředkovává nám komunikaci; někteří žijí jen díky technice a umělým zařízením. Technika válčí – někdy za nás, někdy proti nám.

Nenechme tuto nezodpovědnost dojít až do situace, kdy budou nad našimi ulicemi hlídkovat policejní drony, které vás budou skenovat a každou podezřelou okolnost ihned nahlásí na ústředí; nejen cestou z a do práce – ano i do vašich oken a bytů nahlédnou, ujišťujíce se, že děláte to, co máte a nenarušujete pořádek. Pokud budou vybaveny prostředky kontroly, mohou být použity i k okamžitému zásahu na místě. Dálková kontrola a sledování jsou samozřejmou kažodenní realitou; technika obsažená v oděvu, bytovém vybavení, nebo přímo pod vaší kůží vám vždy připomene, kdo je tady pánem. Množství tajemných antén a vysílačů nad vašimi hlavami, po jejichž účelu vám nebude dovoleno pátrat, vám klidu nepřinese.

policejni dron

Nekonečné množství nejmodernějších léků z dílen farmacie vám dá jen falešnou iluzi jistoty – jednu potíž z nekonečného katalogu nových nemocí jen vymění za jinou.

Elektronika inteligentnější než vy vám dovolí provádět jen některé úkony, podle jejího úsudku o vaší svéprávnosti. Při odhalení podezřelé činnosti se stane vaším žalobcem i soudcem. Nezachrání vás vaše peníze ani výmluvnost – vaše DNA a mentální otisk o vás poví vyšetřovatelům vše, co budou chtít vědět. Vaši přátelé a příbuzní budou jen bezmocně přihlížet vašemu zatčení, když vás robotizovaná jednotka nakládá do černé opancéřované dodávky. Pokusit se o odpor proti vyzbrojenému kyborgovi nemá smysl. V případě hromadnějšího odporu vás nízkofrevenční zvuk donutí pokorně padnout na kolena…

Pokud má náš svět nějaké problémy, hledejme na ně léky, nemysleme si ale, že nás spasí technika a ještě více a více vyspělejší techniky. Ta se naopak může stát problémem číslo jedna, zejména v rukou nás, nezodpovědných lidí, kteří neumíme zvládat sami sebe, natož ještě sofistikovanou techniku a technologie, které teprve krátce máme vyvinuté a ještě ani neznáme všechny jejich účinky. Zde se ukazuje, že vývoj kupředu, dál a ještě dál, není vždy ten správný směr; určité zastavení se, uklidnění šíleného vývoje, revize a ujasnění si všech věcí a kam vedou, nebo dokonce stáhnutí se o kus zpět by byly více na místě. Jinak nás může čekat velice trpká budoucnost.

 

 

Ladislav Zelinka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Technika nás nezachrání

 • Technika je dnes nebezpečná, víc než si mnoho lidí uvědomuje. Jde to tak daleko, že oslové se dobrovolně vzdávají identity a přijímají čipy pod kůži, stávají se z nich neosobní čísla na dálkové ovládání, technika to umí. Windows 10 třeba je systém, který předpokládá, že dobrovolně neodevzdáte všechno své velkému bratrovi z pekla.
  Každý telefon s operačním systémem je zároveň špionážní zařízení.
  Televize, i „vypnutá“ , může umožnit sdělovat informace velkého bratra, projevilo se to při ohlášení zemětřesení v Japonsku. Co ještě jiného vykonává program ve vypnuté televizi ?
  Čím víc jste zahlceni technikou, tím míň jste svobodní, dokud si to neuvědomíte.
  Ale nejhorší nebezpečí přichází od čipování všeho druhu a poddávání se systému jako takovému jakýmkoli způsobem, systém představuje Zlo. Je třeba se mu uvnitř i navenek postavit jako zlu, pokaždé, když na to přijde. Před 2000 lety to popisuje Jan, jestli tenkrát viděl papeže nebo Obamu na velkoplošné televizi nebo Erdogana v holografické projekci by nebyl velký rozdíl, je to možné, duchovně však jisté, že někoho takového viděl v zobrazení „technickými“ prostředky:
  Zjevení Janovo13:15Bylo jí dáno, aby obrazu té šelmy vdechla život, takže obraz šelmy začal mluvit a nechal zabít všechny, kdo se mu neklaněli.16Všem malým i velkým, bohatým i chudým, svobodným i otrokům nechá dát znamení na pravou ruku nebo na čelo,17takže nikdo nebude moci kupovat ani prodávat, nebude-li mít to znamení – jméno šelmy nebo číslo jejího jména.18Zde je zapotřebí moudrosti. Kdo tomu rozumí, ať spočte číslo té šelmy, neboť je to číslo člověka. To číslo je 666.
  Amen

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*