„Tanky nevytvářejí mír“: němečtí politici o hromadění zbraní NATO u ruských hranic

„Tanky nevytvářejí mír“: němečtí politici o hromadění zbraní NATO u ruských hranic

Němečtí politici vyjádřili obavy ohledně tisíců vojáků a zařízení NATO, spolu se stovkami tanků, které byly odeslány do Polska a zemí hraničících s Ruskem, což bylo označeno Washingtonem jako „obrana proti ruské agresi“.

„To nám nepomůže, pokud budou tanky jezdit nahoru a dolů na obou stranách hranice,“ sdělil lídr Braniborska člen strany SPD Dietmar Woidke kanálu RBB. „Doufám, že všechny strany zůstanou v klidu.“

„Věřím, že navzdory všem obtížím, měli bychom usilovat o dialog s Ruskem,“ dodal politik a varoval, že vztahy s Moskvou by se mohly ještě více zhoršit.

Německá vládnoucí strana CDU označila stanovisko Woidkeho za „podivné“ a vůdce jejich parlamentní frakce Ingo Senftleben uvedl, že se tato operace „koná v rámci smluvních ujednání NATO a na výslovnou žádost Polska.“

Posilování NATO v Evropě bylo také ostře kritizováno německou stranou Die Linke. „Tanky nevytvářejí mír, nikde na světě,“ zdůraznil Christian Gorke ve svém prohlášení, kterého citoval kanál RBB.

Tobias Pflueger ze strany Die Linke odsoudil rozmístění amerických tanků a vojenské techniky v Polsku a nazval to závody ve zbrojení a uvedl, že to povede k „eskalaci vztahů s Ruskem,“ informoval německý deník Focus Online

Washington tvrdí, že lodní náklad americké vojenské techniky, která nedávno připlula do severního německého přístavu v Braniborsku, je určena ke zvýšení odhodlání jejich spojenců proti vnímané ruské hrozbě a k zajištění, aby Evropa zůstala „v celku, svobodná, prosperující a žijící v míru.“

Davy lidí pochodovaly napříč Braniborskem v sobotu na protest proti rozmístění a přepravu vojáků a zbraní NATO přes město. Stovky amerických tanků, nákladních automobilů a jiné vojenské techniky směřující do Polska, má být největší zbrojní dodávkou od pádu Sovětského svazu, která dorazila v pátek do německého přístavu a má být převezena do východní Evropy.

Demonstranti pochodovali městem s transparenty a nápisy: „Ne nasazení NATO!“ „Ukončete tento militaristický pochod proti Rusku!“ a „Pryč z NATO“.

„Tam existuje, počínaje Washingtonem DC, velký tlak udělat vše možné v příštích dvou týdnech, k vytvoření nekonečného nepřátelství mezi Západem a Ruskem, které nepůjde vrátit zpět Donaldem Trumpem ani nikým jiným. Dokonce i za cenu rizika otevřeného konfliktu, než jen nepřátelstvím studené války.

„To je velmi výhodná zbraň spekulantů proti vypuknutí skutečného míru, což je jejich největší strach,“ řekl autor a novinář David Swanson kanálu RT v pondělí.

„Je jasné, že tato eskalace zahrnuje celou řadu podob, včetně propagandy o ruských zločinech v amerických médiích, což zahrnuje přesun vojáků a vybavení k hranicím, což zahrnuje posilování NATO a tvrdý tlak na ostatní členy NATO, aby se připojili k této eskalaci, kde máte vážné protesty v Německu těmi, kteří chtějí mír a jsou proti posílání Němců či Američanů na východ. V USA nás není dost podobně protestujících,“ dodal autor.

Během několika dní, asi 2.800 kusů vojenské techniky a 4.000 vojáků dorazily do přístavu v Braniborsku. Nové síly budou nejprve přesunuty do Polska, kde se budou účastnit vojenských cvičení na konci měsíce. Později budou nasazeni napříč sedmi zemí, včetně pobaltských států, Bulharska, Rumunska a Německa. Velitelství bude umístěno v Německu.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto:Fabian Bimmer / Reuters) 
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*