Tandem Zeman – Babiš nemá v této zemi lepší alternativu

Tandem Zeman – Babiš nemá v této zemi lepší alternativu

Prezident Miloš Zeman a předseda ANO 2011 a místopředseda vlády Andrej Babiš jsou nejvíce kritizovanými politiky v Česku. Média, ostatní politici, nejrůznější aktivisté doslova roztékají zlobou a nenávistí, když si je berou do úst. Snad právě proto oba se zcela jednoznačně posunuli do prvních dvou příček obliby mezi veřejností.

Za to jejich největší odpůrci se stávají velmi odmítavými a Miroslav Kalousek, u kterého se útoky na Babiše či Zemana stali jichž psychickou úchylkou a obsesí, je nejvíce nenáviděným politikem v zemi.

Samotná popularita je hezká věc, ale daleko důležitější je, zda oba pánové a v čem jsou pro naši zemi přínosem.

Podstata je jednoduchá: Jdou proti proudu a myslí hlavou.

Celý svět a celá Evropa prožívá obtížnou krizi poznání, že pohledy, které jsme měli poslední čtvrt století nalinkované se ukazují chybné a politici tzv. hlavního proudu selhali. Proto se dostávají do popředí i odvážní protimainstreamoví kandidáti na prezidenta Trump či Sanders, proto v Evropě se dostávají do popředí strany s alternativním pohledem, ať už je to silně levicová Syriza či Podemos, nebo naopak národně konzervativní strany typu Národní fronty Marine le Pen či Práva a spravedlnost v Polsku.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

A právě takové jiné tóny představují u nás Zeman i Babiš.

Merkelová, Holllande či náš Sobotka nás zavedli podporou vražedného majdanu v Kyjevě do největšího konfliktu s Ruskem od roku 1989. Přitom od počátku podporovali metody násilného převratu proti legálně zvolenému prezidentovi, se kterým ještě několik týdnů před převratem úzce a spojenecky spolupracovali. Konflikt na Ukrajině namířený k oslabení Ruska stál na počátku rozvratu Evropské unie a je i příčinou dalších tektonických destrukcí.

Jestliže dnes se Sobotka znepokojuje nad útoky proti Klinice, pak je dobré vědět, že mezi útočníky byl podle některých zdrojů chuligán účastníci se v rámci Pravého sektoru jím vychvalovaného majdanu.

Merkelové i Sobotkovi nikdy nelze odpustit ukrajinské dobrodružství.

Stejně tak jim nelze odpustit naprosto zhoubná migrační krizi,  jejíž vrchol máme bohužel před sebou. A snad ještě horší z hlediska zájmů Evropy je nadbíhání vyděračskému Turecku, které je hlavním trojským koněm státního islamismu v evropských a světových strukturách.

A právě v těchto otázkách – každý po svém – představují Zeman i Babiš odvážný a jiný pohled. Tam kde Sobotka či Kalousek poklonkují Berlínu či Bruselu, tam Zeman i Babiš hovoří ostře proti stávajícím praktikám.

Oba jsou, každý v jiném gardu různými zahraničními činiteli i médii kritizováni, ale to je naopak šlechtí a posiluje naše národní sebevědomí.

Samozřejmě, že mají své mouchy jako každý.

Ale zároveň platí, že prezident Miloš Zeman a budoucí premiér Andrej Babiš v našich podmínkách nemají alternativu.

A to je docela příjemná zpráva.

 

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Tandem Zeman – Babiš nemá v této zemi lepší alternativu

  • Pořád lepší česko-slovenský Babiš než Mustafa 1 turecko-saúdský princ, s kozoburgry od mekmekdonaldů a jiných americko-judovských společností veškerého nadnárodního blahobytu!!!

  • Babiš je důkazem toho, jak zoufalá je česká politika, jací zoufalci kandidují ve volbách. Kdyby nebylo politiků, jako je Kalousek či Sobotka, nikdy by se k moci nedostali lidé, jako je Bárta nebo Babiš. Bohužel slušní lidé do politiky nejdou a v té špíně se každý ztratí. Babiš mi trochu připomíná Zápotockého. Ten chodil s harmonikou do hospody mezi lidi a získával si je u piva. Pak lidem lhal v předvečer měny, že měna nebude. Babiš jde za penězi a mocí a nic, co mu překáží mu není cizí, aby to zlikvidoval. Jakmile si Babiš upevní moc, bude ignorovat zákony, pokud mu budou bránit v jeho cestě. Až to lidé prokouknou, bude pozdě s tím něco udělat.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*