Taliban přemaloval v Kábulu nástěnnou malbu George Floyda

Taliban přemaloval v Kábulu nástěnnou malbu George Floyda

Poté, co Taliban úspěšně dokončil převzetí Afghánistánu, přemalovává v Kábulu nástěnné malby a nahrazuje je prohlášeními o vítězství, včetně toho, na kterém se objevila ikona Black Lives Matter George Floyd.

„Tálibán začal malovat nástěnné malby, které tu zůstaly po americké okupaci,“ upozornil jeden z uživatelů na Twitteru. „Tady přemalovávají jednu nástěnnou malbu zobrazující svatého Jiřího Floyda a nahrazují ji vyhlášením vítězství.“Někteří respondenti vyjádřili šok, že v Afghánistánu skutečně existuje nástěnná malba George Floyda, ale je to potvrzeno ve zprávě deníku Guardian.

„Nástěnné malby se zabývaly vším od zabití George Floyda v USA a utonutí afghánských uprchlíků v Íránu až po podepsání americko-talibanské dohody o míru a zavraždění japonského humanitárního pracovníka,“ uvádí se v článku.

Nástěnné malby vytvořila skupina s názvem Artlords, jejíž členové během osmi let, než Taliban převzal kontrolu, pokryli Kábul obrazy, z nichž některé nesly poselství o sociální spravedlnosti a zesilovaly otázky ženských práv.

Původním cílem skupiny bylo podle jejích internetových stránek „připravit půdu pro sociální transformaci a změnu chování“

Ačkoliv skupina tvrdí, že je nezávislá, Artlords má americkou základnu, která sídlí ve Virginii ve Spojených státech.

„Obličej George Floyda a vlajka LGBT jsou symboly amerického imperialismu ve 21. století,“ zdůraznil Keith Woods.

Mezitím se na západě staví obří sochy zločince z povolání, který během ozbrojené loupeže namířil zbraň na těhotnou ženu, zatímco značky také uvádějí spodní prádlo s motivem George Floyda jako symbol ženského posílení.

A stále se divíme, proč se Čína připravuje stát se dominantní světovou supervelmocí.

Média jsou přitom stále šokována, že Taliban není progresivní.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*