Takže Putin zase otrávil Navalného. Sláva!

Takže Putin zase otrávil Navalného. Sláva!

Je to stále znovu a znovu. Kdykoliv se ukáže, že Putin je silnější, přijde Západ s nějakým podrazem.

Takže mluvčí Merkelové nyní autoritativně tvrdí, že je jasné, že Rusko otrávilo Navalného. Protože příklady jako otrava Skripala to dosvědčují.Že mladá Skripalová den před „plánovanou“ otravou vybrala všechny peníze z účtu zemřelého bratra, takže bylo jasné, že už se později k nim nedostane a hlavně, že věc se udála tři dny před triumfálním vítězstvím v prezidentských volbách a těžko by myslel na to komplikovat si jejich průběh, o což stáli naopak jeho odpůrci, zejména Boris Johnson.

Ten tvrdil, že Putin zastavil kampaň na své znovuzvolení a věnoval se jen tématu otravy Skripala. Že domek, ve kterém Skripal a jeho dcera přebývali, byl srovnán se zemí a že Skripal a jeho dcera nemohli mluvit s ruským velvyslancem a konečně že dostali novou identitu a byli přestěhováni údajně na Nový Zéland nechává všechny odpůrce Ruska chladnými.

Snad nejdůležitější je fakt, že ten chlápek je v Rusku politicky bezvýznamný a poutá pozornost jenom k vůli kritice Putina a nemá reálnou podporu v zemi je – zdá se – také jedno.

Teď EU totálně prohrává v Bělorusku, protože Lukašenko jistě neodstoupí. Rada Evropy ví, že je Lukašenkovi úplně jedno, že neuznali jeho prezidentství, protože veškerou moc drží pevně v rukou. Také v Rakousku, kde ministerstvo zahraničí dostali rusofóbičtí Zelení zase odvolali diplomata. A já jen čekám, kdy náš lokajský Babiš nechá vyhostit dalších pět diplomatů.

Kdysi jsem věřil, že po roce 1989 nastane doba uvolnění a plné spolupráce mezi Západem a Východem.

Nenastane. Tak jak Západ bude porážen, bude napětí narůstat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*