Tak vidíte, paní Agnes Bojaxhiu, alias Matko Terezo, jste z vůle papežského stolce svatá

Tak vidíte, paní Agnes Bojaxhiu, alias Matko Terezo, jste z vůle papežského stolce svatá

Prý jste se již ve dvanácti letech rozhodla k řeholnictví a život vás pak jako mladou dívku zavál do Indie, kde jste několik let učila v řádové škole loretánů v Kalkatě dívky z bohatých rodin.

Kolem roku 1948 vás napadlo založit řád, který by pečoval o ty nejubožejší a nejchudší – dle vás to bylo Boží vnuknutí, a tak jste opustila loretánský řád a namířila do chudinských slumů za trpícími a umírajícími. V r. 1950 jste založila kongregaci sester Matky Terezy a pojmenovala jste ji Misionářky lásky. Po celé Indii i v dalších oblastech světa postupně vznikla řada chudobinců a vy jste byla ta, která dokázala přesvědčit bohaté, aby štědře přispívali na tyto ústavy miliony dolarů na tajná konta vaší kongregace. Dokonce jste se neštítila ani peněz z pochybných zdrojů, jako např. od haitského diktátora. Konkrétně ostudu za tento přešlap za vás zamázl papežský stolec.

Jenže kanadští dokumentaristé Tarif Ali a Christopher Hitchens o vaší kongregaci natočili v r. 1994 dokument „Anděl pekla“ poté, co zjistili, jaká péče je v útulcích pro trpící a umírající poskytována. Otřesné hygienické podmínky, nulová lékařská péče, absolutní deficit tišících prostředků. Vy jste měla prohlásit, že „je krásné vidět chudé a nemocné, jak trpně přijímají svůj úděl a trpí jako Kristus o pašijích. Svět je jejich utrpením bohatší“.

Váš život musel být nesmírně krušný, paní Terezo, nikoliv proto, že jste se rozhodla pomáhat chudým, ale proto, že jste se zaprodala Vatikánu nebo jinému požírači příspěvků, určených pro trpící, ale nikdy k nim nedoručených. Velebit utrpení těch nejbezmocnějších, kteří nemají sílu vyjádřit, že takto živořit nechtějí, je naprostá ubohost a dle vaší pozůstalosti, ve které bylo nalezeno tisíce neodeslaných dopisů a poznámek o vašem rozpoložení, jste se cítila „Bohem nechtěná, odstrčená, prázdná, bez víry, bez lásky“ právem. I vaše vizáž je toho svědkem.

Vatikánští preláti se rozhodli jíž za papeže Pavla, že z vás udělají novodobou světici a papež František tento cirkus dotáhl do konce. Prý jste dokonce zvládla dva zázraky a uzdravila dva nemocné přikládáním rukou. Jenže oni ti nemocní se uzdravili až poté, co jim lékaři věnovali nadstandardní péči – asi si nechtěli kvůli vám udělat ostudu.

Tak si říkám, jestli k nám shlížíte a konstatujete to současné dění kolem vašeho působení na Zemi, zda vám to něco říká a zda se zavazujete, že až tady budete příště, takhle už nikdy. Kdo ví …

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/matka-tereza-papez-frantisek-svatoreceni-f1x-/zahranicni.aspx?c=A160904_081830_zahranicni_fer
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Tak vidíte, paní Agnes Bojaxhiu, alias Matko Terezo, jste z vůle papežského stolce svatá

  • Kde berete tu drzost soudit tuto ženu? Co jste dokázala Vy pro svět? Hodíte si kamenem? Ano, dnešní svět, když čtu tento článek, má mysl opravdu zdevastovanou. Vidí jen to zlé, ale to dobré jako by nebylo…. Je mi zle z dnešního světa, i z tohoto článku…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*