Tak jako není pomoci zhroucené Ukrajině coby státu, není pomoci EU jako instituci

Tak jako není pomoci zhroucené Ukrajině coby státu, není pomoci EU jako instituci

Po delší době jdu zítra do rozhlasu. Téma je dnes v podstatě již nezajímavé: Ukrajina… Co o ní říci ? Všechno přece bylo řečeno dávno po zahájení majdanu, kdy jsme spolu s dalšími přáteli burcovali, varovali, ale marně…

Když hezounká moderátorka  Tvarůžková – jinak silně zaseklá v představě, že co Západ dělá, dobře dělá – hovořila ve svých pořadech o pokojných bojovnících za svobodu a na pozadí těchto jejich promluv běžely záznam, kde právě členové Pravého sektoru zapalovali nejdříve auta, potom budovy a následně policisty bylo jasné, že nemá smysl vnášet do problému jasno, že prostě věci rozhodne čas…

A čas rozhodl…

Kyjevský majdan měl být jasným úderem Rusku, aby si přestalo myslet, že je snad světovou velmocí, když obratným tahem prosadilo splnění podmínek na odstranění chemických zbraní ze  Sýrie a zabránilo tak vojenské invazi USA, což Obamova administrativa přijala se skřípením zubů, zejména když Putin byl vyhlášen v různých výzkumech mužem roku. To byl políček USA. Evropská unie zažila možná hlubší políček, když těsně před podpisem asociační dohody ukrajinský prezident Janukovič dohodu nepodepsal. Proto musel být svržen státním pučem.

eu zachod

Varovali jsme, že vypukne občanská válka, že rozdíl mezi myšlením západní části a východní části Ukrajiny je příliš hluboký, že Rusko nemůže připustit, aby na Krymu vznikla další a možná největší vojenská základna USA namířená proti Rusku.

To, že jsme jako Přátelé Ruska v České republice varovali, je jedna věc.

My jsme se ale opírali o velikány světové politiky o Henry Kissingera, který varoval před vyhrocením sporů s Ruskem  a navrhoval finlandizaci Ukrajiny,  o nejvýznamnějšího kancléře Německa Helmuta Schmidta, který upozorňoval, že Ukrajina je umělý útvar a do Evropy nepatří a ke Krymu se vyjádřil tak, že je přirozeně ruským, o francouzské prezidenty minulosti D´Estaigne, Sarkozyho atd.

Stejně a významným hlasem hovořili naši prezidenti Miloš Zeman či Václav Klaus…

Co se má stát, stane se…

Ukrajina je zhroucenou zemí.

Nemá smysl detaily…

Jednání jejich Parlamentu je zábavnou kratochvílí. Vynášení premiéra Jaceňuka  od mluvícího pultíku patří k vrcholným zážitkům ukrajinského způsobu demokracie, o které tento blázen pronesl, že je pro svět nakažlivá.

Zoufalá země dělá zoufalé činy…a tím je i nebezpečná.

Nemine týdne, aby Ukrajina neučinila nějaké křiklavé gesto, nevyhlásila jakési embargo, nevypla elektřinu Krymu apod…

Zcela na rovinu eskapády současných představitelů Ukrajiny nemá smysl v detailu sledovat. Jen souhlasím s Vladimírem Putinem, že v zoufalství a neschopnosti řešit reálné problémy,  trvale budou chtít na sebe upozorňovat a tím i představují trvalé ohnisko napětí v Evropě…Ale samozřejmě, že je jasné, že si Rusko s jejími excesy poradí.

Ukrajině není pomoci, a to dlouhodobě.

Není rozdílu mezi Tymošenkovou, Janukovičem, Porošenkem či Jaceňukem.

A vše svědčí o tom, že Ukrajina rozhodně do Evropy nepatří…

To, že dnešní představitelé EU chtějí Ukrajinu přijmout mezi sebe má ovšem hlubokou logiku.

Je to jen další doklad toho, že Evropská unie nemá rovněž budoucnost a je to jen ze tří zdrojů procesů, které EU rozbijí a svým způsobem všechny jsou spojeny především se jménem kancléřky Angely Merkelové:

1) proces přijetí zhrouceného státu Ukrajiny do EU
2) organizované přijímání statisíců migrantů ze Sýrie a dalších zemí
3) přibližování k islamistické novodobé osmanské říši tureckého prezidenta Erdogana.

Tak jako není pomoci Ukrajině coby státu, není pomoci ani Evropské unii coby instituci.

A jediné, co nám zbývá soustředit se na vlastní síly a vlastní rozum.

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Tak jako není pomoci zhroucené Ukrajině coby státu, není pomoci EU jako instituci

  • Je nutné neustále upozorňovat na nesmyslnost EU. Byrokratická unie se hroutí sama do sebe. Systém přerozdělování je tak zrůdný, že se dá vydělávat prostřednictvím dotací i na tom, co likviduje EU – migrace. Dokud nebude omezeno přerozdělování, budou se čerpat dotace na nesmysly. Dotační podnikavci fungují následovně – vytvoří problém, založí neziskovku na řešení problémů – čerpají dotace na řešení problémů, kterými problém nadále udržují, aby bylo dotací co nejvíce. To je EU. Pryč z Euronesmyslu, dokud to jde.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*