Tak hlavně se z toho, že ano, Mirku Topolánku!

Tak hlavně se z toho, že ano, Mirku Topolánku!

Před rokem bývalý politik Mirek Topolánek vydal knihu s jadrným názvem Hlavně se neposrat. Pokud se tento člověk stane prezidentem, je to vizitka prvního státníka stejná, jako slavný překlad anglického slova pussy pro Zemana.

Název jeho knihy, vydané právě před rokem, předznamenává, že se Topolánek nijak výrazově nezměnil. I on sám říká, že je stále stejný jako byl. Otázkou je, zda to pro jeho prezidentskou kandidaturu je dobře nebo špatně.

Výbušný, emocionální, nervní člověk s výraznou gestikulací a obhroublou komunikací. Tak si lze nejlépe vybavit politika z let 2002 až 2010, který své nepříliš pozitivní povahové rysy naplno a bezostyšně ukazoval ve své době, dnes a denně, veřejnosti. Zmizel pak z politické scény tak rychle, jako se na ní objevil, a nikomu tady vůbec nescházel. Tedy neznám nikoho, kdo by na něho kdy, a ještě k tomu v dobrém, vzpomínal. Jeho knihu bych si osobně nekoupila, ač jsem si v zájmu informovanosti přečetla alespoň ukázku.

obal knihy M. Topolánka
obal knihy M. Topolánka

Typickým památným gestem, které mi Topolánka přibližuje daleko víc, je třeba jeho vztyčený prostředníček z roku 2007 při jednání Poslanecké sněmovny. Marně tehdy vysvětloval, že to byla jeho nonverbální komunikace s ministrem financí Miroslavem Kalouskem „Kalousku jsi jednička“, který tehdejšímu premiérovi a kamarádíčkovi toto vyjádření potvrdil, aby mu kryl záda a neproběhlo náhodou disciplinární řízení. Už tehdy prokázali Topolánek s Kalouskem, že jsou největším tandemem sprosťáků a intrikánů ve sněmovně. Bylo jasné, že tohle gesto značilo pohrdání opozičními kolegy a týkalo se jednání parlamentu.

Nezapomenutelná je jeho scénka s kočárkem, kdy ve snaze ochránit synka před bleskem fotoaparátu nakonec vlastní dítě ve vzteku při inzultaci fotografa málem vyklopil na dlažbu, Otázkou zůstává, proč táhl mimino v kočárku na volební sněm ODS, přímo do sídla politické strany, jámy lvové, kde mohl tušit houfy novinářů.

„Kdo to říkal, ty? Jo? Tak si pro ni pojď, ty vole, já ti jí nakoupím, ty vole,“ sdělil Topolánek směrem k muži, který na něj pokřikoval slovo „hanba“ minulý rok. „Říkám svůj názor,“ bránil se muž. „Na tvůj názor já ti seru!“ opáčil Topolánek. Video zde: https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=FvHPhdHQF4APohrdání lidmi s odlišnými názory, neurvalé výrazivo a nadávky, fackovačky, kopání a bouchání do kamer, urážení se a rozčilování v televizních debatách i jinde na veřejnosti, neslušné gestikulace i infantilní plazení jazyka nejen ve sněmovně, které se stalo jakýmsi folklórem „ogara s gulama“, jak se sám pojmenoval, se stalo Topolánkovým poznávacím znamením.

Jak typické pro Topolánka, který se následně vždy snažil ze všeho vykroutit a omluvit se za své reakce, výroky a

MT ve sněmovně, MT ve Slezsku (Blesk, Aha)
MT ve sněmovně, MT ve Slezsku (Blesk, Aha)

vyvrátit všechny své méně či více vážné aféry z tehdejší doby. A že jich bylo požehnaně. Ono je nepříjemné žít s vědomím, že se neumím ovládat a neudržím své emoce na uzdě. Popřel vždycky všechno! Nakonec i své hloupé plácání o církvi, gayích a Židech na chodbě redakce časopisu pro homosexuály. Za to ho tehdy ODS vyloučila ze seznamu kandidátů do voleb a musel pro svou prostořekost zmizet z politické scény.

Dnes tvrdí jedním dechem, že je stále stejný a druhým dechem, že je jiný. Že přijal víru, že je pokřtěný a málem, že se v něm probudil duch svatý. Nedávno sám o sobě prohlásil, že je čestný a rovný člověk. Už to samo o sobě je vždycky podezřelé. Postupně se distancuje i od Marka Dalíka, najednou si nic nepamatuje a byznys pana Dalíka nezná. Před rokem ve své knize by za něho byl dal ještě ruku do ohně.

z knihy Mirka Topolánka
z knihy Mirka Topolánka

Také nemá nic společného s žádnými korupčními aférami za jeho vlády, ani kšefty v energetice a se solárními elektrárnami ho nějak míjely. Je to prostě takový křišťálově čistý politik.

Že se nikterak nezměnil ve své rétorice, dokázal naposledy nervózní, sebestředný a arogantní Topolánek v rozhovoru s redaktory Hospodářských novin. V jednu chvíli to vypadalo, že Topolánek ukončí rozhovor. Dostal otázku, co říká tomu, že je podle posledních průzkumů nepřijatelný pro 3/4 procent voličů. To ho natolik rozčílilo, že se prý dusno dalo v malém studiu krájet a Topolánek pohrozil ukončením rozhovoru. Video ze studia zde: https://video.aktualne.cz/z-domova/topolanek-jsem-cestny-a-rovny-clovek-jestli-to-lide-pochopi/r~97643370e4dd11e7adc2ac1f6b220ee8/ . Nebýt tu kandidatura na prezidenta, věřím tomu, že by redaktor možná i nějakou schytal, až by „chytil druhou o zeď“, jak to Topolánek v dřívějších dobách ukázal, že umí, nehledě na své společenské postavení. Divím se, že v rozhovoru, který je v plném znění publikovaný na serveru ihned.cz, nakonec přiznal, že jeho osobní dluh dosahuje 18,3 miliónu korun. Tak alespoň si teď dokážeme tu Topolánkovu touhu po prezidentském křesle lépe vysvětlit.

Prostě prchlivý Topol je stále stejný, i když se to nyní snaží maskovat v zájmu podbízení se a zalíbení voličům naučenými frázemi o pádu a vstanutí, o touze pomáhat lidem, o orientaci ve společenském dění, o nezkorumpovatelnosti, o připravenosti, energičnosti a chuti měnit věci. Totéž je cítit i z jeho knihy, která vypadá jak prvoplánová obhajoba svého působení v politice. Takoví lidé se nemění, starého psa novým kouskům nenaučíš. Mirek Topolánek má k tomu ještě tu neuvěřitelnou drzost naskočit s tímto kreditem vykazujícím znaky jisté politické sociopatie zpátky do politiky a ucházet se o nejvyšší státní funkci.

Obávám se, že se Topolánkův cíl ale nenaplní. Nedokážu si představit prezidenta České republiky, jehož video s

z knihy Mirka Topolánka
z knihy Mirka Topolánka

obnaženým penisem koluje po zahraničních médiích, jehož knížka s vulgárním titulem se překládá do cizích jazyků, jehož videozáznamy z minulé doby, kde inzultuje a vulgárně uráží novináře, běhají po netu. Neřízená střela Topolánek je naprosto nepředvídatelný ve svém jednání a chování.

To si, tuším, raději ponecháme prezidenta, jehož výroky a reakce jsou předvídatelné. Sice jsou trochu pošetilé, ale vlastně proti Topolánkovu stylu, mírumilovné. Překlad slova pussy, ukazování premiérovi hůlčičkou při ceremonii na mikrofon, i mírně zaťatá pěstička při vánočním projevu jako vzkaz politikům, že předčasné volby jen tak nebudou, jsou selanka toho, co kdysi předváděl a mohl by v budoucnu předvádět Mirek Topolánek!

Tak, hlavně se z té kruté předvolební prognostiky a následné volební reality, až padneš zase na hubu a vystřízlivíš, neposrat, Mirku Topolánku! Věřím, že to zvládneš bez újmy na zdraví, valašský ogare!

Pro tuto chvíli ale pardon, chrabrý prezidentský kandidáte! Svých politicky ověřených a spolehlivých bláznů už tu máme momentálně dost a věříme jim víc, než Tobě!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Tak hlavně se z toho, že ano, Mirku Topolánku!

  • · Edit

    Paní nebo pane EK, nemyslím si, že má Zeman druhé kolo jasné. Ba naopak. Pokud nevyhraje v prvním, ve druhém to bude hodně těžké, protože všichni antizemanovci co budou volit jiného kandidáta se spojí a budou volit kohokoliv, jen ne Zemana, jak slibují. Bohužel! Je jim jedno, koho, třeba i ďábla! Hlavně ne Zemana, to je jejich teorie!

  • Topolánek nemá co nabídnout, tak útočí na Zemana, že je to nemocný člověk. Ano, Zeman je nemocný, ale hlavu má určitě zdravější, než Topolánek. Pokud uvažujete, že byste ho volili, projděte si jeho výjevy z doby, kdy byl premiérem a předsedou ODS. Vzpomeňte si, kam nasměroval ODS, co udělal s politickou kulturou. Také mě mrzí, že nekandiduje osobnost, která by nahradila Zemana. Ale bohužel asi taková momentálně není.

  • Dokud neoznámil kandidaturu Topolánek, mohli si ostatní kandidáti myslet, že uspějí. Díky Topolánkovi budou hlasy proti Zemanovi rozptýlené. Zeman má druhé kolo jisté, pokud neuspěje už v prvním. Kandidaturu Topolánka určitě Zeman uvítal. V případném druhém kole nemá proti Zemanovi žádnou šanci.
    Za Topolánkovy vlády se kromě ekonomické krize dostavila i morální a mravní krize v politice. Z té se už jen tak nedostaneme, ale není nutné se vracet zpět na dno morálky.

  • Topolánek slouží někomu nebo něčí myšlence. Určitě to nebude zadarmo. Určitě je v tom nějaký početní kalkul při volbě prezidenta. Tento drsný muž, který si o sobě asi myslí víc než Horáček a je inteligentnější přece musí vědět, že nemá šanci uspět a přece roli šaška přijal. Proč ? Raději by měl svému svědomí, jestli nějaké má , ulevit a napravit křivárnu za kterou sám pyká jeho lobbista, ale Topolánek je jakoby očištěn. Co umí Topolánek ? Mistr v drzosti, mistr v siláckých řečech , mistr v hrubiánství a mistr jak sebe sám obohatit aniž by se předřel.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*