Tak co s tou EU? (1)

Tak co s tou EU? (1)

Připouštím, že patřím k těm, kdo nikdy dosud nehlasoval pro jakoukoliv kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. A nejen to. Ani mě dosud nezajímal příliš mechanismus jejího fungování. Až rozhodnutí Evropské komise či Evropského parlamentu, která jsou jednostranná a namířená velice často pro zemím V4, stejně jako sílící ostrý předvolební boj mezi doposud vládnoucími lidovci, socialisty a sílícími tzv. populistickými stranami, kam se nalevo řadí například Hnutí 5 hvězd, Nepoddajná Francie, napravo Liga, Národní uspořádání Marine le Pen, Alternativa pro Německo či zřejmě naši Okamurovci a jako snad jediná výjimka je v průzkumech coby centristická populistická strana (hnutí) označováno naše ANO. Vtipné…Otevřeně řečeno, EU nás v poslední roky natrápila více než dost. Příklad za všechny je náběh migrace. Zatímco od nás se vyžadovala příkladná poslušnost, virtuálně nazývaná jednotou, Německo a Angela Merkelová si dělalo, absolutně co chtělo, nedbalo například pravidel o azylové politice, a v jedno krásné odpoledne, bez konzultace s kýmkoliv, Angela Merkelová pozvala do své země a potažmo všech zemí, ležících na trase směr Německo, statisíce Afghánců. Šlo samozřejmě o politické rozhodnutí. V Sýrii je přece ten zlý vrah Asad, kterého chce Západ právem odstranit (a v té době ještě i Západ věřil, že ho odstraní), mimochodem stejně jako chce odstranit nyní prezidenta Maduru ve Venezuele.

Na to navazoval mechanismus agresivního nastavování kvót, vyhrožování odebíráním dotací atd.

Dnes se ukazuje, že migrace v těch statisícových řádech nebyla způsobena ani válkou ani klimatem. Jakmile totiž utichla vítací rétorika, najednou klesají i proudy uprchlíků na minimum. Řečeno ještě jinak. Kdyby Merkelová nikoho nepozvala, nikdo by zjednodušeně řečeno nepřišel…

OutStreamVideoPlayer

Takže první závěr:

Pokud Evropská unie je řízena jednou či dvěma osobami (Francouzem a Němkou), navíc bez jakéhokoliv institucionálního podkladu, a zbývajících 27 států jen musí poslouchat, jde o jednu z nejhorších forem mezinárodní politické oligarchie. V Evropské unii si skutečně všichni musí být rovni a nemůže být rozdíl mezi Německem či Českem.

(pokračování příště… Kdo v Česku zvítězí v eurovolbách)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*