Tajné věznice CIA jsou k dispozici pro běžné Američany

Tajné věznice CIA jsou k dispozici pro běžné Američany

Deník Guardian publikoval znepokojující zprávu o policii v Chicagu. Podle deníku, policisté Chicaga, jak se ukázalo, zadržovali Američany na „tajných základnách“. Tyto základy jsou velmi podobné těm, které CIA používá po celém světě pro výslechy a mučení podezřelých z terorismu.

Metody, které chicagská policie používala při výslechu jsou v rozporu s Ústavou Spojených států a odhaluje rozsah hrozby, kterou představuje policie pro americkou svobodu a nezávislost.

Sklad ježící na západní straně chicagské čtvrti Homan Square byl dlouhou dobu domovem tajné policejní práce. Advokáti, stejně jako demonstranti vypráví o tom, jak jim byla systematicky odepírána jejich ústavní práva, stojí v článku.

ostnaty drat usa

Podle deníku Guardian, údajná policejní praxe zahrnovala zadržování zatčených, kteří nebyli ani uvedeni v oficiální databázi; bití zadržených policií, což mělo za následek četná zranění; zavěšování zadržených na dlouhou dobu; popírání přístupu jejich advokátů do tohoto zařízení; držení lidí bez právního zástupce po dobu 12 a 24 hodin, včetně zadržování náctiletých jednotlivců ve věku 15 let. Dle deníku byl údajně dokonce prohlášen jeden člověk za mrtvého poté, co absolvoval výslech.

Chicagský právník uvedl, že pokud jste nemohli najít svého klienta, pak byl s největší pravděpodobnosti přijat do jednoho z těchto zařízení. Je nemožné pomoci těmto zadrženým přijatých do těchto „tajných zřízení“, protože neexistují informace o jejich osudu.

Aktivisté za lidská práva se domnívají, že tyto praktiky jsou důsledkem militarizace policie, a že metody, které jsou používány při policejních výsleších jsou podobné těm, které se používají ve věznici Guantanámo.

 

Guardian /Tomas Daleko 

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*