Tajné dokumenty odhalují krvavou historii CIA

Tajné dokumenty odhalují krvavou historii CIA

Účast USA na svržení režimů na celém světě byla opět potvrzena díky odtajněným dokumentům CIA, mezi nimiž jsou texty o informativních schůzkách připravovaných pro prezidenty Richarda Nixona a Geralda Forda v letech 1960-1970. Některá data byla vymazána a to zejména ta o státních převratech, které byly prováděné v různých zemích v roce 1970.  Amerika byla podezřelá z účasti na těchto převratech.   Například, vše je vymazáno pod titulkem Chile ze dne 11. září 1973. A sice, ten den, pro-sovětský chilský prezident Salvador Allende byl sesazen. Dokumenty také dokazují, že zpravodajská služba udělala spoustu chyb při odhadování budoucích událostí.

Zdá se, že činnost CIA byla vždy destruktivní. Nikita Danyuk, zástupce ředitele Ústavu strategických studií a projekcí hovořil s portálem Pravda.ru na toto téma.

Je třeba poznamenat, že zvláštní služby USA vždy zajišťovaly národní zájmy státu za hranicemi jejich vlastního území. A CIA byla vždy hlavním a jedním z nejúčinnějších nástrojů v této problematice.

Odborníci CIA provedli státní převraty a vojenské intervence ne méně než 40-50 krát.  A ohledně Chile, je všeobecně známo, že krvavý diktátor Pinochet, který se změnil blízko socialistických myšlenek Salvadora Allendeho u moci, byl výtvorem CIA.

„USA učinili to samé v Nikaragui, Panamě, a v celé Latinské Americe, protože do USA považují za své území, za svou oblast národních zájmů, za svůj dvorek,“ poznamenal Danyuk.

Dnes můžeme rovněž zaznamenat pravicový proamerický obrat v Jižní Americe. Vlády Argentiny a Brazílie jsou zcela nezávislé a padají ke dnu. To se děje za pomocí pro-amerických expertů, kteří jsou obsazeni v klíčových pozicích. To se stalo v Argentině s Kirchner a v Brazílii s Dilmah Rousseffovou.

Hlavním vítězstvím CIA byl rozpad SSSR. CIA měla poměrně rozvinutou síť agentů v Sovětském svazu, včetně členů Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu.“

Expert rovněž poznamenal, že CIA je řízena prezidentem USA. Proto jsou všechny operace vždy odsouhlasené úřady.

Jediným orgánem, který může mít vliv na CIA je kongres. Ten může kontrolovat tajný rozpočet pro zpravodajské operace.

To znamená, že USA jsou schopny nejen ovlivňovat politické procesy v různých zemích, ale také zavádět režimy loajální k jejich zemi a které jsou zcela proti Rusku.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Tajné dokumenty odhalují krvavou historii CIA

  • Války, které v současné době probíhají, by bez CIA nebyly. USA cvičí a vyzbrojují všechny odpůrce režimů, které si nenechávají diktovat od USA. Každý režim, který neposlouchá, musí být změněn. V každé zemi se najdou jak příznivci, tak odpůrci USA. Je to pro tajné služby, aby dodaly sílu těm, kteří budou poslouchat. Naštěstí USA jsou před krachem. Nejdříve zkrachují korporace, pak stát.
    USA vidí jedinou šanci velkou válku Evropy proti Rusku. Proto šíří hysterii. Všiměte si, že americké banky prodali své sítě poboček u nás. Počítají s válkou. CITY bank i GE se rychle zbavily svých investic, aby o ně ve válce nepřišly.
    Nenechme se oblbovat menšinovým názorem, který se tváří, že je ten jediný správný. Nenechme ze sebe udělat poslušné tupce, kteří dělají jen to, co jim USA prostřednictvím Bruselu nadiktuje. Vraťme s k Masarykovskému a Čapkovskému pragmatickému myšlení.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*