Tajemství Čeljabinského meteoritu bude brzy odhaleno

Tajemství Čeljabinského meteoritu bude brzy odhaleno

meteor

Vědci a přívrženci nově vzniklé Církve Čeljabinského meteoritu se nemohou dočkat, až budou oznámeny výsledky operace, která má za cíl vytáhnout z jezera Čerbakul (Čeljabinská oblast RF, Ural) největší úlomek z dopadlého tělesa. Vyzvednutí 600 kg těžkého fragmentu na povrch by mělo začít 25. září.

Potápěči už objekt, který se nachází v hloubce 14 metrů, předběžně prozkoumali. Meteorit spadl v Čeljabinské oblasti ráno 15. února. Do atmosféry vstoupil při rychlosti 15-20 km/s a ve výšce 30-50 km se rozpadl. Astronom Dmitrij Bibe poznamenává, že jakýkoliv meteorit obsahuje nové informace o procesech, ke kterým dochází mimo Zemi:

My všichni jsme viděli, jak padal Čeljabinský meteorit. Proto je zajímavý ještě tím, že nám osvětluje proces rozpadu nebeského tělesa v atmosféře. Bude třeba prostudovat úlomky, které z něho zůstaly. Tím více pak bude ještě zajímavější prohlédnout si i velký fragment ze dna jezera.

Vytažení úlomku ze dna jezera také netrpělivě očekávají i příslušníci Církve Čeljabinského meteoritu, kteří se domnívají, že obsahuje informace, jež se vyšší síla rozhodla předat lidstvu, které nyní vstupuje do nové epochy. Hovoří vedoucí psychologického centra Zářivé světlo Světlana Kačevská:

Provedli jsme, byť i podmíněně, přechod do nového rozměru. Minulost skončila a lidstvo se potřebuje naučit žít nově. Ti, kteří žijí v tomto novém prostoru, nám právě poslali tento meteorit. Jasné světlo, které viděli lidé, bylo světlem naší duše a nové pochopení sebe sama.

Mág Vladimír Orlov pak prosazuje jinou verzi původu Čeljabinského meteoritu:

Možná se jedná o nějaké varování. Platí to tím více, že existují informace o tom, že meteorit byl z oblohy ze Země sestřelen nějakým paprskem. A ty služby, které kontrolovaly paprsek, nechtěly, aby došlo k obětem na životech, ale aby život na zemi pokračoval.

O meteorit má současně zájem i obchodní sféra. Téma meteoritu se na Uralu aktivně zpeněžuje. Jeden z projektů je spojen s Olympijskými hrami v Soči. Sportovci, kteří zvítězí 15. února, tedy v den, kdy k pádu meteoritu došlo, získají speciální ceny se symbolikou meteoritu vyrobené zbrojíři z uralského Zlatoustu, kteří vyvinuli unikátní technologii opracování kovů.

zdroj : czech.ruvr.ru

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*