Syrský velvyslanec: Ve východním Aleppu není žádná opozice, pouze teroristi

Syrský velvyslanec: Ve východním Aleppu není žádná opozice, pouze teroristi

Východní Aleppo je pod kontrolou teroristů, nejsou tam žádní opoziční aktivisté, s nimiž by mohly probíhat rozhovory, prohlásil syrský velvyslanec v Rusku Riayd Haddad, informovala tisková agentura TASS.   

Riyad Haddad již dříve uvedl, že syrská vláda je připravena jednat s opozicí, ale že bude pokračovat s vojenskými aktivitami proti teroristům. Kromě toho, velvyslanec uvedl s jistotou, že Damašek je schopen dosáhnout vojenského vítězství v Aleppu.

„Nemáme žádné pochybnosti, že můžeme dosáhnout vojenského vítězství v Aleppu,“ uvedl velvyslanec.

„Vedeme válku proti teroristům, ne proti opozici. Existuje opozice v každé zemi, to je normální. My s opozicí jednáme, a to zejména v Ženevě,“, dodal Haddad.

Damašek je připraven podílet se na syrských jednáních v jakémkoliv místě, zdůraznil velvyslanec. „Sýrie je připravena podílet se na jakékoli konferenci ohledně Sýrie. Nemáme žádné podmínky,“ uvedl diplomat.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dříve uvedl, že Moskva bude podporovat jednání ohledně Sýrie v Damašku, v případě, že dá syrská vláda svůj souhlas.

Chemické zbraně

Ruská armáda má vzorky zakázaných chemických látek, které použili povstalci v Sýrii, uvedl Riyad Haddad.

„Rebelové používají v Sýrii jedovaté látky,“ zdůraznil velvyslanec. „Ruská armáda má modely těchto zbraní, které mají rebelové k dispozici. Byl zjištěn bílý fosfor a chlorid (jedovatý plyn),“ řekl velvyslanec novinářům.

„Navzdory tomu, že se jedná o zakázané zbraně, Západ odmítl vyslat své odborníky, aby se ujistil, že tyto vzorky obsahují chemické látky,“ pokračoval Haddad.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí John Kirby uvedl na jednom z pravidelných briefingů, že Spojené státy doposud nebyly schopny potvrdit důvěryhodnost informací poskytnutých analytickou společností IHS Markit, že teroristé Islámského státu použili chemické zbraně.

Zpráva IHS Markit uvádí, že teroristé Islámského státu použili od roku 2014 v Sýrii a Iráku chemické zbraně nejméně 52 krát, včetně 14 případů na předměstí Mosulu.

Damašek doufá, že nová americká administrativa změní svůj postoj k syrskému problému, pokračoval Haddad.

„Je stále ještě brzy na to posoudit, jaký bude mít postoj nová vláda,“ uvedl velvyslanec. „Ale doufáme, že se změní její přístup.“

Nově zvolený americký prezident Donald Trump řekl v rozhovoru pro Wall Street Journal dne 11. listopadu, že se chystá zaměřit na boj proti teroristické skupině Islámský stát namísto snahy vypudit syrského prezidenta Bašára Asada.

 

(TASS/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto:Valeriy Sharifulin/TASS)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Syrský velvyslanec: Ve východním Aleppu není žádná opozice, pouze teroristi

  • · Edit

    Plně souhlasím. V Sýrii jsem, ještě za starého Asada, prožil přes čtyři roky. Lidé tam žili klidně jeden vedle druhého. Aleppo? Jedno z nejhezčích měst na východě a možná nejenom tam. Ruiny se snad dají obnovit, ale co se systémem vládnutí světu, který pod heslem demokracie svět ničí??

  • Všichni by se měli podívat na videa, jak to vypadalo před šířením demokracie z USA a EU a jak to vypadá nyní. A pak uvidí tu hrůzu. Sýrie byla krásná země, jako je naše. Už není. Mrknutím oka. To samé nás může potkat také.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*