Syrský velitel: Tisíce teroristů Islámského státu uniklo pod tajnou dohodou mezi Pentagonem a ISIS

Syrský velitel: Tisíce teroristů Islámského státu uniklo pod tajnou dohodou mezi Pentagonem a ISIS

Vrchní syrský velitel obvinil USA, že umožnily tisícům teroristů Islámského státu uniknout ze Sýrie v rámci tajné dohody mezi Pentagonem a Islámským státem.  

General Talal Silo, bývalý velitel syrských demokratických sil, řekl agentuře Reuters, že SDF odvážela v říjnu z města Rakká autobusy plné radikálů ISIS po tři dny.

Deník Rpfront.com napsal: Bezpečnostní úředník v Turecku učinil podobné prohlášení o bojovnících ISIS v Sýrii.

Poté, co SDF v říjnu prohlásily, že úspěšně vyhnaly ISIS z města Rakká, generál Silo se sám předal Turecku, oponentovi kurdských snah v severní Sýrii.Později uvedl, že koalice pod vedením USA nechala uniknout z napadeného města mnohem více militantů ISIS, než dříve tvrdila.

V polovině října byl Silo jedním z úředníků SDF, který řekl médiím, že méně než 300 bojovníků ISIS opustilo město Rakká se svými rodinami, zatímco jiní bojovali.

Silo řekl v pátek agentuře Reuters: „Byla dosažena dohoda o tom, že teroristé mohou odejít, jedná se asi o 4000 lidí a jejich rodiny,“ s tím, že všichni, kromě asi 500 lidí, kteří utekli, byli bojovníci ISIS.

Minulý měsíc po šetření BBC News byla poprvé zveřejněna tajná dohoda mezi Amerikou podporovanou SDF a ISIS.

Přestože koalice vedená USA popřela jakékoli dohody, tak uznala, že její partner nechal konvoje odjet z města údajně z humanitárních důvodů.

Silo řekl, že jeho armády zablokovaly v říjnu všechny cesty do města Rakká na dobu tří dnů, aby ututlaly výjezd tisíců bojovníků ISIS a jejich rodin.

Silo řekl agentuře Reuters: „Bylo to všechno jen divadlo,“ a dodal: „Prohlášení bylo krytem pro ty, kteří odešli do Deir Ezzor.“
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*