Syrský uprchlík, který sexuálně napadl šest žen, má údajně „posttraumatickou stresovou poruchu“

Syrský uprchlík, který sexuálně napadl šest žen, má údajně „posttraumatickou stresovou poruchu“

Syrský uprchlík, který sexuálně napadl šest žen v Londýně jen měsíc po udělení azylu ve Velké Británii, dostal odložení případu kvůli diagnostice posttraumatické stresové poruchy (PTSD).  

Mezi 14. listopadem 2016 a 3. březnem 2017 Hasan Alkhabbaz (22) číhal v podchodech v oblasti Paddingtonu, zejména v metru Joe Strummer, kde chytal osamělé ženy a sexuálně je napadal, informoval deník Daily Mail.

Syřan již v květnu dostal podmíněný trest za podobný trestný čin spáchaný dne 5. března 2017, zatímco dřívější útok vyšetřovala policie.

Po propuštění na podmínečnou kauci dne 15. srpna, Alkhabbaz byl zatčen za pokus o útěk do Spojeného království dne 8. září na letišti Heathrow. Pokoušel se nastoupit na let do Egypta s úmyslem pokračovat do Súdánu.

Byl držitelem syrského pasu, který byl vydán 21. srpna – šest dní poté, co byl uvězněn. Prokurátor Brett Weaver řekl soudu, že uprchlík byl poté držen ve vazbě až do jeho soudního slyšení u soudu Southwark Crown poté, co porušil podmínku kauce, že nepožádal o mezinárodní cestovní doklady.Alkhabbaz se přiznal k šesti sexuálním útokům, ale bylo nařízeno jeho psychiatrické hodnocení na základě tvrzení, že trpěl posttraumatickou stresovou poruchou, protože přišel z válečné zóny.

Jeho advokát Kenneth Newman řekl soudu: „Pan Alkhabbaz a jeho rodina přišli do Velké Británie v říjnu loňského roku po uprchnutí z konfliktu v Sýrii.

„Pan Alkhabbaz přišel v Sýrii o sestru kvůli bombardování a otec pana Alkhabbaze mi říkal, že byli v obležení po několik měsíců.“

Tato zkušenost vedla k tomu, že Alkhabbaz a jeho otec byli diagnostikováni úzkostnou poruchou, řekl Newman soudnímu dvoru.

Soudce, pan Edward Connell odložil případ až do 8. listopadu kvůli výsledkům psychiatrické zprávy.

„Vy jste obviněn z řady trestných činů, z nichž každý překračuje práh vazby a nejpravděpodobnější rozsudek, který obdržíte, bude odnětí svobody.“

„Ale bude to na dalším soudci, aby rozhodl, až bude o vás vědět trochu více na základě zprávy,“ uvedl soudce Connell.

Deník Breitbart London v srpnu informoval, že Alkhabbazův proces musel být již tehdy odložen, protože tvrdil, že nemluví anglicky a nebyl k dispozici překladatel.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrský uprchlík, který sexuálně napadl šest žen, má údajně „posttraumatickou stresovou poruchu“

  • · Edit

    Panebože, tyhle marxistické elity a soudci co jsou na straně uprchlíků mě už fakt štvou. Klidně se postaví na stranu znásilňovače místo oběti. Islám + neomarxistické elity jsou zdrojem evropské zkázy.

    http://www.epshark.cz/clanek/129

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*