Syrský region Homs je připraven na návrat žadatelů o azyl

Syrský region Homs je připraven na návrat žadatelů o azyl

Západní syrský region Homs uvedl, že je připraven přijmout navrátilce ze sousedních zemí, kteří splňují bezpečnostní požadavky pro normální život.  

Úřady regionu Homs uvedly, že postavily 5000 nových domovů pro uprchlíky, kteří se mohou nyní vrátit, píše tisková agentura TASS. Bylo také oznámeno, že jsou k dispozici pracovní místa.„Chci ještě jednou zdůraznit, že správa regionu Homs je připravena přijmout uprchlíky, zejména z tábora Rukban, a poskytnout jim veškerou potřebnou pomoc. Víme, že lidé v tomto táboře trpí v důsledku nelidských podmínek, takže musíme udělat vše pro to, abychom to zastavili,“ řekl náměstek guvernéra regionu Amir al-Chalil.

Al-Khalil zvláště vyzdvihl příležitost k zaměstnání a zdůraznil, že v blízkosti domovů byly postaveny školy a že budou zaměstnáni učitelé, kteří mohou intenzivně pracovat na vzdělávání žáků tak, aby dohnali zameškaný čas.

„V regionu Homs bylo zrekonstruováno více než 1300 škol, které jsou připraveny přijmout žáky, zejména děti z tábora Rukban,“ řekl al-Khalil.

Dotčený tábor se nachází v bezpečné zóně Al-Tanf, kde je také americká vojenská základna. Vstup do této zóny je řízen rebelskými teroristickými skupinami. Podle údajů WHO je tam asi 40 000 lidí, z nichž většina jsou ženy a děti.

Ruské ministerstvo obrany dne 5. března oznámilo, že v sousedství kempu v blízkosti hřbitova bylo objeveno 300 nových hrobů.

 

(Syrské město Homs Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrský region Homs je připraven na návrat žadatelů o azyl

  • No tak šup domů !!!!! Jenže Evropě nemusí makat !! Tak nevím nevím jestli půjdu ??,

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*