Syrský mladík zatčený za plánování teroristického útoku dostal azyl bez prověření a kontroly jeho pozadí

Syrský mladík zatčený za plánování teroristického útoku dostal azyl bez prověření a kontroly jeho pozadí

19letý syrský islamista, který byl zatčen za plánování teroristického útoku v Německu, dostal status uprchlíka bez formálního rozhovoru nebo prověření jeho pozadí.   

Podle mediálních zdrojů, Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) udělil podezřelému z terorismu Yamenu A. plný azylový status na dobu tří let bez formálního pohovoru. Mladík přišel do Německa v roce 2015, ale agentuře poskytl jen krátký písemný dotazník, píše Westfaelische Rundschau.   

Dotazníky vyplňovaly desítky tisíc Syřanů, Iráčanů a Eritrejců až do té doby, než je německá vláda zrušila, kvůli obavám, že by mohly zemi vystavit bezpečnostním rizikům. Od té doby vláda požadovala, aby BAMF osobně hovořila s každým žadatelem o azyl a prověřila jeho pozadí.

Období, ve kterém dostal azyl, bylo považováno za „přechod“ ze starého dotazovacího systému na novější systém rozhovorů. Jelikož BAMF potvrdil jeho identitu, dovolili mu jednoduše poslat písemnou formu.

Míra, kolik potenciálních džihádistů, kteří přijeli do Německa pod záminkou žadatele o azyl a byl jim přiznán status uprchlíka bez formálního rozhovoru, je neznámá.

Yamen A. byl zatčen ve městě Schwerin kvůli podezření z plánování velkého teroristického útoku za pomocí dálkově odpáleného výbušného zařízení. Syrský islamista se označil za „vojáka kalifátu“ a je údajně podporovatelem Islámského státu.

Německé úřady od začátku migrační krize v roce 2015 zmařily několik plánovaných teroristických činů, z nichž mnohé byly plánované žadateli o azyl. Nejsmrtelnější útok, k němuž došlo loni v prosinci, byl také proveden žadatelem o azyl Anisem Amrim z Tuniska, který použil nákladní automobil k zabití 12 osob a zranění více než 50 dalších lidí.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: D. Karmann/DPA)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*