Syrský ministr zahraničí: USA poskytují přímou vojenskou podporu teroristům

Syrský ministr zahraničí: USA poskytují přímou vojenskou podporu teroristům

Syrský ministr zahraničí Walid Muallem uvedl, že boj proti terorismu v zemi je téměř u konce a dodal, že situace v Sýrii je teď více bezpečnější.

„Situace v terénu je bezpečnější a stabilnější a boj proti terorismu je téměř u konce. Jsme odhodláni pokračovat ve svaté bitvě, dokud nevyčistíme celé území Sýrie od teroristických skupin a nelegální zahraniční přítomnosti,“ uvedl Muallem ve výročním jednání Valhého shromáždění OSN.Kromě toho, vrcholný syrský diplomat zdůraznil, že koalice pod vedením USA poskytla teroristům přímou vojenskou podporu.

„Vlády (některých zemí) vytvořily nezákonnou mezinárodní koalici vedenou Spojenými státy pod záminkou boje proti terorismu v Sýrii. Je zřejmé, že cíle koalice se plně shodují s cíli teroristických skupin, které způsobují chaos, smrt a zkázu,“ uvedl syrský ministr.

„Koalice zcela zničila syrské město Rakká. Zničila infrastrukturu a veřejné služby v oblastech, proti kterým směřovala jejich činnost. Spláchala hromadné zabíjení civilistů, včetně žen a dětí, což jsou podle mezinárodního práva válečné zločiny,“ zdůraznil Muallem.

Podle ministra jsou obvinění, že Damašek použil chemické zbraně, využívána k ospravedlnění agrese proti Sýrii.

„Západní země disponují předem připravenými scénáři a obviněními, aby ospravedlnily agresi vůči Sýrii,“ poznamenal Muallem.

Ministr také označil nevládní organizaci Bílé přilby za hlavní nástroj pro inscenování chemických útoků a dodal, že se jedná o teroristickou organizaci vytvořenou s finanční pomocí britské zpravodajské služby.

Muallem zopakoval, že Sýrie zničila všechny své arzenály chemických zbraní a ani je nepoužila.

Minulý týden člen syrského parlamentu Ahmad Kuzbari uvedl, že Bílé přilby a militanti v syrském Idlibu plánují nafilmovat chemický útok v pokusu zničit syrskou vládu.

Vysoký představitel poznamenal, že v současné době jsou v zemi všechny podmínky potřebné k tomu, aby se uprchlíci vrátili do svých domovů.

„Syrské orgány pokračují v obnově oblastí zničených teroristy. V současné době jsou vytvořeny všechny podmínky pro dobrovolný návrat syrských uprchlíků do země,“ uvedl, když hovořil na Valném shromáždění OSN.

Během svého projevu se Muallem také zavázal, že Sýrie vynaloží veškeré úsilí na to, aby navrátila uprchlíky domů s tím, že Rusko tento proces usnadňuje.

Poznamenal také, že západní země se snaží zabránit návratu uprchlíků šířením „iracionálních obav“ a využíváním uprchlíků pro vyjednávání.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrský ministr zahraničí: USA poskytují přímou vojenskou podporu teroristům

  • Američané opět „omylem“ zaútočili na Kurdy, kteří bojují proti IS. Těch „omylů“, kdy dodali zbraně a zásoby někomu jinému, než chtěli, případně vybombardovali civilisty, je až moc. To jen potvrzuje, že USA s IS spolupracují. USA si nemohou dovolit likvidaci hnízd IS, protože by se ukázalo, čim jsou teroristé vyzbrojeni.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*