Syrský ministr zahraničí: Bílé přilby unesly 44 dětí, aby zinscenovaly chemický útok v Idlibu

Syrský ministr zahraničí: Bílé přilby unesly 44 dětí, aby zinscenovaly chemický útok v Idlibu

Syrský ministr zahraničí Walid Muallem se setkal s ruským protějškem Sergejem Lavrovem během své návštěvy Moskvy.      

Tato návštěva proběhla v rámci syrsko-ruských mezivládních komisí.

„Rusko je připraveno zvýšit svůj příspěvek k těmto úkolům (obnovení Sýrie a řešení problému návratu uprchlíků),“ řekl ministr na tiskové konferenci po rozhovorech se svým protějškem Walidem Muallemem.O situaci v Idlibu

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil využívání deeskalační zóny v Idlibu teroristy An-Nusrá k útoku na syrské a ruské síly za „nepřijatelné“.

„Je nepřijatelné, aby teroristé, kteří jsou zde usídleni, především z Fronty an-Nusrá, se snažili tuto deeskalační zónu využít k přípravě útoků na pozice syrské armády a dokonce i k pokusům útočit na ruskou vojenskou základnu v Hmeimimu za pomocí leteckých dronů,“ řekl Lavrov na tiskové konferenci po rozhovorech se svým syrským protějškem.

Moskva varovala Západ, že by si neměli hrát s ohněm tím, že se snaží vytvořit provokace v oblasti Idlib, poznamenal Lavrov.

„Další provokace Západu se připravuje, aby se pokusil zabránit protiteroristické operaci v Idlibu,“ řekl Lavrov na společné tiskové konferenci.

Lavrov také zdůraznil, že USA se pokoušejí zavést „správní orgány“ na levém břehu Eufratu, což může vést k rozdělení Sýrie.

„Americká přítomnost v Sýrii má nejen vojenský aspekt…Naši američtí kolegové současně aktivně rozvíjejí východní břeh Eufratu, obnovují tam infrastrukturu, společenské a hospodářské sítě a dokonce vytvářejí kvazi-státní orgány místní správy,“ uvedl.

Západní vměšování do syrských záležitostí

Syrský ministr zahraničí Walid Muallem varoval před možnou agresí USA, Francie a Británie a katastrofálními důsledky západních pokusů destabilizovat zemi.

Bez ohledu na to, zda dojde k útoku Británie, USA a Francie, nebo ne, Damašek úspěšně dokončí svůj boj proti terorismu, uvedl ministr.

„Uděláme to nejlepší, co bude v našich silách, abychom se vyhnuli možným civilním ztrátám a obecně se vyvarovali krveprolití,“ uvedl a poznamenal, že Fronta an-Nusrá se snaží překazit takové plány.

Spojené státy prohrály se Sýrií ve vojenské sféře, i přes veškerá úsilí, dodal syrský ministr zahraničí.

„Můžeme říci, že Američané vojensky v Sýrii prohráli, a to navzdory všem snahám a nyní chtějí využít tento moment, aby získali nějaké dividendy prostřednictvím politických procesů a zabránili návratu uprchlíků do jejich domovů,“ řekl Muallem novinářům .

O možné provokaci za pomocí chemických zbraní

Bílé přilby v Idlibu unesly 44 dětí, které by měly být použity v zinscenovaném chemickém útoku, řekl syrský ministr zahraničí.

„Za vytvořením pseudo-organizace Bílé přilby stojí britské speciální služby: sponzorují je, vedou je. Oni stáli za organizací těchto vytvořených scénářů pro použití chemických zbraní a nyní připravují takový vývoj situace s použitím chemických zbraní v Idlibu,“ uvedl Muallem.

Ministr také uvedl, že není důvod, aby syrská armáda používala chemické zbraně a zdůraznil, že takové zbraně ani nemá.

Muallem poznamenal, že Damašek hodlá posílit své vztahy s Teheránem.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*