Syrský chlapec tvrdí, že byl naverbován na inscenaci chemického útoku

Syrský chlapec tvrdí, že byl naverbován na inscenaci chemického útoku

Syrský chlapec tvrdí, že se nevědomky podílel na zinscenování útoku chemickými zbraněmi v Dúmě, který minulý týden vyvolal koaliční nálet britských, francouzských a amerických sil.    

V rozhovoru zveřejněném televizní stanicí Russia 24, Hassan Diab připomíná, že byl nalákán do místní nemocnice, kde byl odchycen neznámými lidmi, poléván vodou a nafilmován.

„Byli jsme v suterénu. Máma mi řekla, že dnes nemáme co jíst a že budeme jíst až zítra. Slyšeli jsme venku křik, že máme „jít do nemocnice“. Běželi jsme do nemocnice a jakmile jsem vešel dovnitř, chytili mě a začali mě polévat vodou,“ řekl Diab, podle agentury Sputnik News.Diab vypadá v rozhovoru zdravý a bez důkazů nebo příznaků, které by naznačovaly, že by zažil nedávný chemický útok.

 

Chlapcův otec řekl novináři KP.ru Alexandrovi Kotsovi, že nevěří, že zde byly nějaké chemické zbraně, a že tito nevědomí účastnicí, včetně jeho syna, později dostali v nemocnici občerstvení.

„Nebyly zde žádné chemické zbraně. Kouřil jsem venku a nic jsem necítil. Vešel jsem do nemocnice a uviděl jsem svou rodinu. Militanti jim dali datle, sušenky a rýži za to, že účinkovali v tomto filmu a poté pustili každého domů,“ řekl Diabův otec.

Наше видео с места инсценировки последствий химической атаки в Думе. Один из ее невольных участников и местный доктор рассказали, что там происходило на самом деле. Текстовый репортаж тут: https://m.kp.ru/daily/26821.4/3857796/

Zveřejnil(a) Александр Коц dne 18. duben 2018

Bylo také vytvořeno srovnání obličejů, když někteří na sociálních sítích tvrdili, že chlapec ve videu není Diab.

Nevládní organizace Bílé přilby napojená na Al-Kájdu byla často obviňována z inscenování útoků na civilisty, aby později obvinila režim Bašára Asada.

Svědectví chlapce přichází v době, kdy neokonzervativci tlačí na Trumpa, aby pokračoval ve vojenské kampani, která byla zahájena minulý pátek, kdy koaliční síly zahájily raketové útoky na specifické cíle v Damašku.

 

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Foto: Infowars.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrský chlapec tvrdí, že byl naverbován na inscenaci chemického útoku

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*