Syrské události prokazují kolaps analytické žurnalistiky na Západě

Syrské události prokazují kolaps analytické žurnalistiky na Západě

Poslední události v Sýrii prokázaly degradaci západního žurnalismu.Podle švédského deníku Proletären, novinové články a televizní reportáže o chemickém útoku v Sýrii ukázaly naprosto jasně, že již neexistuje žádný kritický a analytický žurnalismus na Západě.

Například, novinář Wolfgang Hansson ze švédského deníku Aftonbladet „přesně věděl“ co se stalo v Sýrii a proč deník několik hodin po útoku publikoval článek, ve kterém obvinil Bašára Asada z útoku, zatímco Rusko bylo označeno za druhého viníka.

Novinářka deníku Aktuellt Anna Hedenmo pokládala zkreslené a jednostranné otázky svým hostům, kterých se ptala, proč syrský režim zabíjí své lidi.

„Nebyla zde provedena žádná analýza zdrojů, ani nedošlo k žádné diskuzi o tom, jak těžké je, pochopit to, co se vlastně stalo v Sýrii. Nebylo nic řečeno o tom, že bylo město pod kontrolou ozbrojených sil, které OSN označila za teroristy. Nebylo nic řečeno o způsobu vedení boje, když se zúčastněné strany snaží očernit své soupeře s cílem získat mezinárodní podporu,“ napsal švédský novinář Patrick Paulov.

Novinář poukázal na několik skutečností, které západní média opomenuly. Za prvé, existuje takzvaná „opozice“ v Sýrii, na jejichž stranu se USA a Evropa často přiklání. Došlo tam k několika vyšetřováním proti členům takzvané syrské opozice, které se zabývalo použitím chemických zbraní v občanské válce v Sýrii. Kromě toho bylo zjištěno, že teroristická organizace Fronta an-Nusrá měla své chemické zbraně uskladněné v Sýrii. Přesto západní média neuznala za vhodné se zmínit o těchto otázkách.

Za druhé, poznamenal novinář, Rusko předpokládá, že syrské letectvo bombardovalo sklad, kde „rebelové“ drželi chemické zbraně. To mohl být jeden z důvodů, který způsobil chemický útok. Netřeba říkat, že západní média považovala verzi Ruska za nedůležitou. Nicméně, švédská televize SVT uvedla, že informace z Ruska by měly být brány „s notnou dávkou skepse, protože je tato země blízkým spojencem Sýrie.“

A navrch toho všeho, proč by chtěl Asad proboha plynovat své vlastní lidi před celým světem?

V prosinci roku 2016, publicista britského deníku Daily Mail Peter Hitchens napsal, že byl pobouřen nedostatkem pravdy o událostech v Aleppu v britských novinách. Hitchens také uvedl, že britské úřady jsou loajální k trestné činnosti takzvaných „rebelů“.

Podle Hitchense, britská média informovala o událostech ve východním Aleppu v době, kdy v zóně konfliktu nebyl jediný západní korespondent, údajně z bezpečnostních důvodů.

Západní média raději zavírají oči před reálnými fakty. Podle zástupce ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharové, západní novináři nevěnují dostatečnou pozornost humanitární katastrofě v Modulu, Iráku. Západ ignoruje informace o osudu iráckých uprchlíků a to, čím si museli projít. Místo toho se tomu novináři opatrně vyhýbají.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Komentář “Syrské události prokazují kolaps analytické žurnalistiky na Západě

  • Rakety Tomahawk jsou produktem US-firmy, jejiz akcie vlastni Trump. Ten bude vydelavat jen kdyz bude valka a odbyt. Podobne i Cheney a Bush jsou velkoakcionari zbrojarskych firem, ktere na zbrojeni ohromne vydelavaji. Musi byt ovsem neustale konflikty a spotreba, aby se vyprazdnily sklady. Neustale se generuje strach u lidi z Ruska, aby se zbrojilo, 2% z rozpoctu na zlociny NATO. Platime si tak cizi i vlastni zmrzaceni a smrt. Tato spirala se toci stale rychleji. Tak je to od 1. svetove valky dodnes. V USA vladnou zbrojni a financni koncerny, prezident dela jen to co od neho pozaduji, jinak ho odstrani. Ziji z valek tim, ze dodavaji zbrane a pak se podileji na vystavbe zemi, ktere znicily. Oboji jim prinasi ohromne zisky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*