Syrská vzdušná obrana sestřelila více než 30 izraelských raket

Syrská vzdušná obrana sestřelila více než 30 izraelských raket

Ruská armáda oznámila, že syrská protivzdušná obrana zničila více než 30 střel a řízených bomb odpálených ze strany Izraele.

„Dne 21. ledna 2019 od 2:11 do 2:59 izraelské obranné síly provedly tři útoky na území Sýrie ze západu, jihozápadu a jihu,“ uvedla ruská armáda.

Podle ruského ministerstva obrany izraelský útok zabil čtyři syrské vojáky a dalších 6 zranil. Kromě toho, izraelský nálet „částečně poškodil infrastrukturu mezinárodního letiště v Damašku,“ uvádí se v prohlášení.Toto prohlášení přišlo krátce poté, co tisková služba IDF (izraelská armáda) oznámila, že se Izrael zaměřil na údajné „vojenské zařízení íránské jednotky Quds Force v Sýrii, včetně skladišť zbraní, zejména v oblasti mezinárodního letiště v Damašku, íránského zpravodajského centra a íránského výcvikového tábora v „reakci na raketový útok ve sporných Golanských výšinách.“

Podle IDF byly při náletu vypáleny desítky syrských protiletadlových střel,  a to i přes jednoznačnou výstrahu, aby nedošlo k otevřené palbě.

Po dřívější zprávě v syrské televizi poté, co se v Damašku ozývaly silné exploze, syrský vojenský zdroj řekl kanálu Sputnik, že protivzdušná obrana Sýrie dokázala sestřelit významnou část izraelských řízených střel.

Jedná se o druhý souběžný izraelský útok proti Sýrii, kdy IDF zahájila nálety na jihu Sýrie ze Středozemního moře poté, co byla odpálena raketa na severním území Golanských výšin, ale byla zachycena systémem letecké obrany Iron Dome.

Při komentování útoku, izraelský premiér Benjamin Netanjahu uvedl, že řada náletů na letiště v Damašku byla v souladu s izraelskou politikou, která „se staví proti snahám Íránu získat v Sýrii základnu a ublížit těm, kteří se snaží ublížit nám.“

Izrael opakovaně obvinil Írán, že má v Sýrii vojenskou přítomnost, stejně jako podezřelé pokusy o vybudování základny.

Teherán však tato tvrzení výrazně odmítl a zdůraznil, že jeho vojenská přítomnost v zemi je omezena na vojenské poradce na žádost syrské vlády a kvůli pomoci v boji proti teroristům.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*