Syrská rodina pojmenovala svou dceru na počest Angely Merkelové

Syrská rodina pojmenovala svou dceru na počest Angely Merkelové

Syrská rodina v Německu pojmenovala své novorozené dítě Angela Merkelová Mohammedová, aby poctila německou kancléřku a její politiku otevřených dveří vůči uprchlíkům.            

Dívka se narodila 16. srpna, matce jménem Asia Faray a otci Chalidu Mohammedovi, v nemocnici St. Franziskus ve městě Münster v západním Německu, oznámila nemocnice na své Facebookové stránce.

„Angela Merkelová Mohammedová tiše spí v matčině náruči. Za pár let pravděpodobně pochopí, že se jmenuje stejným jménem jako dnešní šéfka vlády,“ stojí v příspěvku.

První jméno dívky je Angela, druhé je Merkelová. Tímto rozhodnutím chtěli rodiče ukázat svou vděčnost kancléřce,“ řekla mluvčí nemocnice agentuře Reuters.

Rodiče Angely dorazili do Německa společně se čtyřmi sourozenci na počátku uprchlické krize v roce 2015, kdy Merkelová otevřela hranice země migrantům, kteří prchali z válečných zemí, jako je Sýrie a Irák.

Není to poprvé, kdy byla novorozená dívka pojmenována po kancléřce. V roce 2015 se Angela Merkelová narodila ghanské matce v severním městě Hannover.Migrační politika Merkelové vyvolala smíšené reakce od chvál až po odsouzení, její preference klesly a pravicová strana AfD získala podporu.

Příliv uprchlíků dal impulz pro proti-imigrační skupiny, jako je Pegida, která organizuje shromáždění po celém Německu a v jiných evropských státech.

Neslavné silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem v roce 2015, kdy více než 1 200 lidí údajně nahlásilo, že bylo buď obětí sexuálního útoku, nebo okradeno skupinou migrantů, polarizovaly německou společnost.

Média také informovala o četných útocích migrantů ze Středního východu.

Preference Merkelové nedávno učinily obrat k lepšímu, před volbami, které se budou konat dne 24. září, neboť Berlín obnovil deportaci žadatelů o azyl do Řecka.

Nicméně, Horst Seehofer, šéf bavorské Křesťanské sociální unie (CSU), sesterské strany CDU Angely Merkelové, označil deportace za „velkou iluzi“ a citoval většinu soudních případů, které zaplavily místní soudy, v nichž se uprchlíci staví proti rozhodnutí poslat je zpět do Řecka.

Nejnovější statistické údaje ukázaly, že v roce 2016 bylo v Německu 18,6 miliónů lidí – 22,5% celkové populace – s migračním pozadím.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Damir Sagolj / Reuters) 
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*