Syrská armáda zabavila islámskému státu zbraně vyrobené v NATO

Syrská armáda zabavila islámskému státu zbraně vyrobené v NATO

Brigádní generál syrské arabské armády ukázal reportérům zbraně, které zabavili po osvobození syrského města Al Mayadin. Úředník NATO tyto informace popřel.

Největší sklad Islámského státu zachycený syrskými ozbrojenými silami ve městě Al Mayadin na východě Sýrie obsahoval nejnovější příklady zbraní NATO ze Spojených států, Belgie a Velké Británie, řekl novinářům brigádní generál syrské armády Hasan Suheil.

„Bude to trvat nejméně šest dní, než odneseme všechny tyto trofeje, které ztratili bojovníci Islámského státu. Je zde spousta zbraní a různých zařízení pro komunikaci vyrobených v zahraničí,“ uvedl Suhail.Al Mayadin bylo logistické centrum s dobře organizovaným systémem skladů a dílen. Po jeho osvobození obsahovaly trofeje syrské armády ruční zbraně, protitankové zbraně, dělostřelecké zbraně a granáty, miny domácí výroby, stejně jako tanky a obrněné transportéry, kterých se dříve zmocnili teroristé od irácké armády.

Syrská armáda také ukázala novinářům radarové vybavení, zdravotnické prostředky a dílnu pro výrobu dronů s desítkami hotových dronů používaných militanty pro průzkum a cílené bombardování, které byly zachyceny na družicovém systému Al Mayadinu. Velká část teroristického arsenálu tvoří zbraně ze zemí NATO. Konkrétně byla třeba ve skladech nalezena 155 mm houfnice vyrobená v Británii.

Reakce NATO

Kanál Sputnik hovořil o tomto problému s představitelem NATO. Ten toto tvrzení vyvrátil a označil jej za „zavádějící“.

Zástupce britského ministerstva obrany také komentoval prohlášení syrského generála a řekl kanálu Sputnik, že toto tvrzení „zní jako spekulace“.

 

(Awdnews/ svobodnenoviny.eu Syrská armáda Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*