Syrská armáda osvobodila poslední pevnost ISIS v provincii Homs (exkluzivní video)

Syrská armáda osvobodila poslední pevnost ISIS v provincii Homs (exkluzivní video)

Syrská armáda osvobodila město al-Sukhnah po intenzivním víkendovém boji, poslední velkou pevnost islámského státu v provincii Homs. Agentura Ruptly deníku RT přináší exkluzivní záběry z osvobozeného města.

Syrská armáda v neděli dále „utáhla smyčku teroristům ISIS v al-Sukhnah“ při rychlé, ale intenzivní operaci, která následně zajistila o víkendu město, píše syrská zpravodajská agentura SANA.

„Jednotky syrské armády se zaměřují na přesné útoky na zbývající pozice teroristů, kteří uprchli hluboko do pouště al-Badia,“ řekl vojenský zdroj agentuře SANA a dodal, že většina vůdců Islámského státu ve strategickém městě byla zabita a teroristické vybavení zničeno.

Brzy v sobotu, agentury Almasdar news a SANA oznámily, že syrská armáda vstoupila do města v provincii Homs ze tří různých směrů a donutila džihádisty k ústupu. Po intenzivním boji bylo město osvobozeno.

„Likvidační týmy syrské armády začaly pracovat ve městě  al-Sukhnah na odstranění min a improvizovaných výbušných zařízení (IED),“ řekl vojenský zdroj agentuře Almasdar.Agentura Ruptly získala exkluzivní video po osvobození města al-Sukhnah. Záběry ukazují rozšířenou destrukci a rozptýlenou munici, která zůstala po bojovnících Islámského státu.

Osvobození města al-Sukhnah je posledním vítězstvím syrské armády proti Islámskému státu. Město leží asi 50 km od starobylého města Palmyra a asi stejnou vzdálenost od provincie Deir Ezzor, což je jedno z posledních zbývajících zákoutí pod kontrolou Islámského státu.

Vedle pokroku proti teroristům v provincii Homs, syrská armáda, podporovaná ruskými leteckými silami, pokročila také v provincii Hama a v oblastech provincie Rakká, kde koalice pod vedením USA provádí vlastní operaci poblíž pevnosti ISIS.

V jiném pokroku, syrská vláda krátce přesunula pozornost z prašných bojových polí do mramorové síně Organizace spojených národů v New Yorku a znovu odsoudila koalici –  které intervenovala do Sýrie bez souhlasu OSN nebo Damašku – za porušování mezinárodního práva.

V korespondenci s OSN, Damašek obvinil americkou koalici z nových zvěrstev proti civilistům a uvedl, že koalice napadla nemocnici ve městě Rakka a vypustila „mezinárodně zakázanou munici s bílým fosforem“ proti syrskému lidu.

Jen v sobotu bylo údajně zabito nejméně 43 civilistů a desítky dalších zraněno, poté, co letecké útoky zasáhly obytné čtvrti ve městě Rakka, informovala agentura SANA a prohlásila, že mezi oběťmi je mnoho žen a dětí.

Koalice pod vedením USA odmítla, že by bombardovala nemocnici ve městě Rakka, ale přiznala ve svém prohlášení pro RT, že skutečně použila bílý fosfor na pomoc „partnerským silám“ v terénu, přičemž údajně přijala „veškerá přiměřená opatření k minimalizaci rizika náhodného zranění nevojáků a poškození civilních struktur.“

Ve svém posledním hodnocení civilních obětí po leteckých úderech koalice v Iráku a Sýrii, které byly zveřejněny na začátku týdne, koalice vedená USA uvedla, že od zahájení kampaně proti ISIS v regionu bylo „neúmyslně zabito 624 lidí“.

 

(RT/ svobodnenoviny.e)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*