Syrská armáda osvobodila další osadu na své cestě do Aleppa

Syrská armáda osvobodila další osadu na své cestě do Aleppa

Syrské vládní síl přemohly extremisty, včetně militantů teroristické organizace islámský stát, v osadě Hanasir na jihovýchodě od Aleppa, informoval ve čtvrtek TV kanál Al Mayadeen, který citovala tisková agentura TASS.

Podle televizního kanálu Al Mayadeen, oblast Hanasir byla jednou z hlavních islamistických pevností na cestě do Aleppa.

Díky ruské vojenské operaci nastal v syrské krizi zlom.

Syrská armáda Foto: AMN
Syrská armáda Foto: AMN

Vojenský expert a bývalý brigádní generál libanonské armády Amin Hoteit řekl agentuře TASS na začátku tohoto měsíce, že začátek ruské vojenské operace v Sýrii byl bodem zvratu v ozbrojeném konfliktu v zemi.

Podle Hoteita, ruský „vojenský faktor“ brzdí činnost militantů na frontách. To umožnilo snížit rychlost dodávek zbraní, střeliva a lidí připojujících se k militantům, proudících přes hranice s Tureckem o 60-70%,“ dodal.

Podpora ze vzduchu výrazně zvýšila příležitosti pozemních sil, a nyní se vládní síly blíží ke svému cíli- hranici s Tureckem, která je hlavním tokem zbraní a ozbrojenců,“ poznamenal bývalý generál.

Hoteit uvedl, že koalice vedená USA je spokojena s předchozí „vyhlazovací válkou“ proti islámskému státu a syrským úřadům. Spojené státy nyní zahájily nové kolo mírových snah o dosažení svého cíle (změna režimu v Damašku) prostřednictvím politického vyjednávání,“ dodal Hoteit.

„Spojené státy nemohou v Sýrii používat vojenské metody, protože by to vedlo ke třetí světové válce. A další věc je zcela jasná- vyhlídky, že by se syrská armáda v několika týdnech objevila na hranici s Tureckem a poté případně zahájila ofenzívu na východní frontě směrem k městu Rakka by dopadlo katastrofou pro plány proamerické koalice. To je důvod, proč dal Washington zelenou provokačním hrozbám přicházejícím ze strany Saúdské Arábie a akcím tureckých sil proti Kurdům na severu Sýrie (a to navzdory veřejné kritice Ankary americkým ministerstvem zahraničí). Cíl je zřejmý- zastavit syrské síly před postupem k hranici,“ uzavřel Hoteit

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Syrská armáda osvobodila další osadu na své cestě do Aleppa

  • USA – světový zmrd č.1!!!!!Nevěřit jim ani nos mezi očima,chazarům….

  • Ikdyž bych přál syřanům vytoužený mír, ale nebodou to mít jednoduchý. Ikdyž USA přistoupily na zastavení palby, stejně pijou pikle, jak Sýrie a Rusku oblafnout. Turecko a Saúdi ty se nikdy nevzdají, dál budou vyrábět nový a nový teroristy, pokud se sami tak nezničí!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*