Syrská armáda objevila „filmařské místo“ Bílých přileb ve východní Ghoutě

Syrská armáda objevila „filmařské místo“ Bílých přileb ve východní Ghoutě

Nyní víme, kde přesně samozvaní humanitární pracovníci natočili své propagandistické videa, které zobrazují syrskou arabskou armádu jako krvežíznivé divochy.                 

Syrská armáda zjistila, kde organizace Bílé přilby, která tvrdí, že je složena z humanitárních pracovníků a byla opakovaně obviněna z inscenací falešné propagandy proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi, natáčela svá videa, podle informací tiskové agentury Fars News.  

Podle zprávy se toto místo nachází v malém městě Saqba ve východní Ghoutě. Armádní personál údajně také objevil fotoaparáty a zařízení pro výrobu filmů, které byly ponechány na místě.

V neděli ruské ministerstvo obrany odmítlo informace o údajné chemické bombě shozené na Dúmú, také ve východní Ghoutě, což naznačuje, že řada západních států a nevládních organizací, jako jsou Bílé přilby, se uchýlily k takovým tvrzením, aby „podkopaly dosažené příměří“.

„Důrazně odmítáme tato tvrzení a oznamujeme naši připravenost vyslat ruské odborníky na radiační, chemickou a biologickou obranu do Dúmý po jejím osvobození od teroristů, abychom shromáždili důkazy, které by potvrdily, že obvinění z použití chemických zbraní bylo inscenováno,“ řekl generálmajor Jurij Jevtušenko, velitel ruského Centra pro sýrské smíření.Syrská vláda opakovaně odmítá, že by během války použila chemické zbraně a tvrdí, že „nepotřebuje taková opatření k zastavení teroristů,“ píše Fars.

„Chemické fabrikace, které neposloužily teroristům a jejich sponzorům v Aleppu a východní Ghoutě, jim dnes už také neposlouží, neboť syrská země je odhodlána ukončit terorismus na každém čtverečním centimetru území Sýrie,“ uvádí se v prohlášení syrské vlády na údajný chemický útok v Dúmě.

Několik médií citovalo militanty v Sýrii a obvinily úřady, že použily chemické zbraně v Dúmě, přičemž skupina Jaysh al-Islam tvrdí, že vládní síly shodily chemické bomby ve výchovní Ghoutě.

Měsíc před incidentem však ruské ministerstvo obrany vydalo prohlášení, ve kterém uvedlo, že má spolehlivé informace o chemickém útoku pod falešnou vlajkou, který připravují američtí vojenští instruktoři.

„Máme k dispozici spolehlivé informace, že instruktoři z USA vycvičili řadu militantních skupin v okolí města At-Tanf, aby zinscenovali provokace s chemickými zbraněmi v jižní Sýrii,“ řekl mluvčí ruského generálního štábu generál Sergej Rudskoy.

„Oni připravují řadu výbuchů chemické munice, z čehož budou viněny vládní síly. Součásti pro výrobu chemické munice byly již dodány do jižních deeskalačních zón pod záštitou humanitárních konvojů řady nevládních organizací,“ uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrská armáda objevila „filmařské místo“ Bílých přileb ve východní Ghoutě

  • A pitomci v OSN jim to asi i věří stejně jako náš demoblok a ostatní,viz včera blbka Langsadlova v TV,to je docela děs co v té naší sněmovně sedí za tupě hlavy a o ČT… ani nemluvě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*