Syrská armáda: Máme právo bojovat proti americké okupaci

Syrská armáda: Máme právo bojovat proti americké okupaci

Sýrie má právo bojovat proti americké vojenské přítomnosti a dalším zemím mezinárodní koalice na svém území a to všemi možnými způsoby, uvedl brigádní generál Hasan Ahmad Hasan.

V komentáři ohledně vytvoření francouzské vojenské základny poblíž syrského města, Raqqa Hasan připomněl, že je Francie součástí mezinárodní koalice proti ISIS.

„Francie je součástí koalice, která vyhlásila svůj záměr rozdělit zemi a celý region. To je hlavní logika jejích akcí,“ uvedl.Brigádní generál také připomněl, že jakýkoli stát má právo mít vojenskou přítomnost v jiné zemi pouze na její žádost, nebo má-li mandát Rady bezpečnosti OSN.

„Z toho důvodu, jediná legální (zahraniční) přítomnost je ruská vojenská přítomnost, íránské síly a Libanonské národní síly odporu (hnutí Hizballáh), které na žádost země přišly do Sýrie a jsou na území Sýrie. Další vojenská přítomnost, jako je turecká, americká, britská, francouzská, německá nebo států Perského zálivu, nebo jakákoli jiná forma vojenské přítomnosti a nasazení ozbrojených sil jsou protizákonné,“ vysvětlil Hasan.

„Vzhledem k tomu, že stát nemá kontrolu nad některými oblastmi země, stát a jeho příznivci mají právo bojovat proti této nelegální přítomnosti, této okupaci všemi možnými způsoby,“ uvedl.

Generál zdůraznil, že cílem koalice je udržet co nejdéle status quo kvůli její neschopnosti dosáhnout svého hlavního cíle – rozdělení Sýrie.

Kromě toho Hasan zdůraznil, že namísto deklarovaného boje proti ISIS, USA a jejich koalice podporují teroristy.

„Je to právě tato kolice, která vede ISIS a kontroluje jeho činnost, jsou to oni, kdo rozděluje úkoly mezi různé skupiny. Jedinou osvědčenou skutečností pro celý svět je to, že USA a jejich spojenci nebojují proti terorismu, ale jen předstírají, že proti němu bojují,“ dodal.

Jako důkaz toho, generál připomněl zprávy, že americká letadla a helikoptéry evakuovali vůdce ISIS z bojových zón.

„Když syrská vláda pokročila v jakémkoli regionu, americké letectvo ji přímo napadlo. Kromě amerického letectva zde bylo také izraelské letectvo a také letectvo z jiných zemí, což dokazuje, že koalice bojuje proti všemu kromě terorismu,“ uvedl.

Hasan zdůraznil, že syrské orgány hodlají osvobodit všechna území, která jsou pod okupací Turecka, Severní Ameriky a dalších sil.

„Ti, kteří si myslí, že Sýrie ponechá nějakou oblast pod kontrolou tureckých, amerických nebo jiných sil, by se měl znovu zamyslet,“ uvedl.

Sýrie je ve válečném stavu od roku 2011. Vládní síly čelí opozičním skupinám a teroristických organizacím. Rusko, vedle Turecka a Íránu, je jedním z garantů režimu příměří v Sýrii.

 

(Syrská armáda Foto: AMN)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Syrská armáda: Máme právo bojovat proti americké okupaci

  • · Edit

    Samozřejmě! Koukejte tu nechutnou židoamerickou plíseň od tamtud vypráskat, dokud vás Vladimir drží nad vodou! Jakmile odejde, tyhle kurvy si klidně seženou mandát OSN, že můžou cokoliv! Zachraňte Sýrii! Ne jen pro váš lid a jeho excelenci, ale i pro nás ostatní, kteří vaše úspěchy považují za jedny z posledních pozitivních a radostných zpráv ze světa! Jinak jde naprosto všechno do toho nejhlubšího a nejvíc zabobkovanýho HAJZLU!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*