Syrská armáda je blízko odtržení oblastí ovládaných Tureckem

Syrská armáda je blízko odtržení oblastí ovládaných Tureckem

Sýrská arabská armáda (SAA) se snaží rozdělit oblasti ovládané tureckou armádou na severu Hamy, včetně oblastí používaných pro monitorování ze strany Turecka, zatímco syrská armáda pokračuje v postupech v jižních částech Idlibu.Vojenský zdroj syrské armády uvedl, že vládní síly zacílily na vojenské pozice teroristů ve městě al-Tamaneh východně od Chán Šajchúnu z jejich postavení v Tal Sakik na jihovýchodě Idlibu.

Zdroj také poukázal na úsilí syrské armády převzít plnou kontrolu nad městem al-Tamaneh ve východním Chán Šajchúnu v jižním Idlibu a uvedl, že další jednotky syrské armády postupují z města al-Hobait směrem k městu Kafar Ain v západním Chán Šajchúnu.

Zdroj poznamenal, že pokud syrská armáda dosáhne pokroku v obou směrech a vládní jednotky se setkají v Chán Šajchúnu, teroristické skupiny rozmístěné ve více než deseti regionech v severní Hámě, včetně města Mourek, které je oblastí pod kontrolou Ankary, se plně dostanou pod kontrolu syrskou armádou. V souvislosti s tímto vývojem teroristické skupiny utrpěly na svých základnách v severní Sýrii těžké ztráty.

Syrské armádě se podařilo znovu získat kontrolu nad desítkami regionů na severu a severozápadě Hamy, táhnoucí se k administrativním hranicím s provincií Idlib, včetně několika strategických základen teroristů, poté, co tato skupina zřídila společnou operační místnost, posílila své vojenské pozice, vybudovala tunely a byla vybavena moderními zbraněmi, informoval web Sham News.

Syrský vojenský expert Ali Maqsoud uvedl, že teroristické skupiny zažily těžké ztráty po rychlém postupu syrské armády v severní Hámě, který podporovalo ruské letectvo, a co se týče jejich linií a strategických pozic v severní Sýrii, včetně strategického Chán Šajchúnu podél silnice Damašek-Aleppo v provincii Idlib, tak byly zničeny.

Maqsoud poznamenal, že syrská armáda zabila velké množství teroristů a zničila jejich vojenská vozidla při nájezdních operacích ve městech al-Arabaeen a al-Zuka a ve strategickém městě Hasraya v severní Hámě, které byly hlavním skladištěm militantů pro zbraně a vojenské vybavení vyrobené v USA.

 

(Syrská armáda Foto: SANA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*