Syrská armáda: Izrael pomohl Islámskému státu za pomocí náletů v Sýrii.

Syrská armáda: Izrael pomohl Islámskému státu za pomocí náletů v Sýrii.

Syrská armáda tvrdí, že nedávno uskutečněné nálety pod taktovkou Tel Avivu, na oblasti v blízkosti syrského hlavního města Damašku, byly zaměřeny na pomoc bojovníků Islámského státu působících v arabských zemích.

Syrská armáda učinila toto prohlášení v neděli krátce poté, co izraelská vojenská letadla provedla dva nálety na prostory mezinárodního letiště v Damašku a také na jiné letiště ve městě Dimas.

Bojovníci Islámského státu Foto: PressTV
Bojovníci Islámského státu Foto: PressTV

Tato přímá agrese za strany Izraele byly provedena na pomoc teroristům v Sýrii poté, co naše armáda zajistila důležité vítězství v Deir Ezzor, v Allepu a jinde,“ uvádí se v prohlášení.

Syrská armáda odsoudila Izrael za přímou podporu teroristů v Sýrii a uvedla, že útoky byly cílené na dvě bezpečné oblasti v Damašku, kde operují civilní i vojenská letadla.


Syrská armáda se opakovaně zmocnila obrovského množství v Izraeli vyrobených zbraní a pokročilé vojenské techniky od západem podporovaných bojovníků uvnitř Sýrie.

Alexander Prokhanov, senior poradce ruského prezidenta Vladimíra Putina uvedl v neděli pro PressTV, že izraelská špionážní agentura Mossad, poskytuje informace o špionáži a pomoc v oblasti školení bojovníkům Islámského státu, kteří jsou podle něj vedlejším produktem politiky Spojených států na Blízkém východě.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články