Sýrie volá svůj lid domů

Sýrie volá svůj lid domů

Nyní, když syrská vláda osvobodila většinu oblastí pod kontrolou teroristů, vláda vyzývá své občany, kteří uprchli ze země, aby se vrátili domů. Vláda nabízí svým občanům bezpečnost v osvobozených oblastech a vyzývá také mezinárodní společenství, aby přispělo k dobrovolnému úsilí návratů Syřanů do vlasti. Podle Rady OSN pro lidská práva ze středovýchodní země uprchly milióny lidí, aby se vyhnuly násilnostem a bojům mezi teroristickými organizacemi, často financovanými a vyzbrojovanými západními zájmy.

Deník Press TV napsal:

Syrská vláda vyzývá občany, kteří uprchli před konfliktem v zemi, aby se vrátili do svých domovů, protože většina oblastí byla osvobozena od teroristických skupin.Oficiální zdroj v syrském ministerstvu zahraničních věcí řekl agentuře SANA, že vláda zajistí bezpečnost a ochranu svých občanů v osvobozených oblastech.

Úředník také vyzval mezinárodní společenství a humanitární organizace, aby usnadnily dobrovolný návrat syrských uprchlíků do jejich země.

Podle úřadu OSN pro lidská práva a agentury pro uprchlíky UNHCR, 270 000 lidí uprchlo před nedávnými boji v jihozápadní provincii Dara’a.

Před dvěma týdny Sýrie spustila operaci, aby získala zpět provincii Dara’a, která společně s provinciemi Quneitra a Suwaida tvoří jižní špičku arabské země. Během tažení se vláda nejprve pokusila uzavřít s teroristy smlouvu, než zahájila protiteroristické operace.

Podle mluvčího UNHCR Andreje Mahečiće se zhruba 40 000 Syřanů shromáždilo poblíž hranic s Jordánskem, které již hostí 650 000 registrovaných syrských uprchlíků.

Minulé úterý UNHCR vyzval Jordánsko, aby otevřelo své hranice vysídleným Syřanům.

UNHCR zaregistrovalo více než 5,6 milionu syrských uprchlíků v zámoří, z toho 3,5 milionů v Turecku a dalších v Libanonu, Jordánsku a Německu.

(Syrský prezident Bašár Asad Foto: AP)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Sýrie volá svůj lid domů

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*