Sýrie varuje Izrael, že použije rakety Scud v reakci na izraelské nálety

Sýrie varuje Izrael, že použije rakety Scud v reakci na izraelské nálety

Sýrie prohlásila, že se pomstí, pokud Izrael bude i nadále provádět nálety na jejich území.                      

Syrská vláda poslala vzkaz Izraeli s varováním, že se každé další izraelské nálety za syrskými hranicemi setkají se smrtící silou odvetných úderů na izraelské půdě, bez předchozího upozornění.

Rádio Sputnik informovalo:

Podle zprávy, dodané prostřednictvím ruských prostředníků, útoky na syrské vojenské objekty budou opětovány odpálením raket Scud na izraelské vojenské základny. Pokud Izrael zaútočí na civilní infrastrukturu, syrské střely budou odpáleny na izraelský přístav Haifa a na petrochemický závod. Tyto rakety budou odpáleny bez předchozího upozornění.

Toto oznámení následovalo březnové prohlášení syrského prezidenta Bašára Asada, který řekl, že chránit své hranice je právem a povinností každého státu.

„Tvrdá syrská reakce na izraelské útoky změnila pravidla hry,“ uvedl syrský velvyslanec při OSN Bašár al-Džaafari s tím, že tato odvetná hrozba je „přiměřená v souladu s teroristickými akcemi Izraele,“ a že Izrael „bude nyní myslet milionkrát, než provede opětovný útok.“

Dne 17. března, izraelská armáda provedla několik náletů na syrském území. Sýrie to opětovala vypálením několika protiletadlových raket na izraelská vojenská letadla, která letěla přes syrské území. Jedna z raket byla údajně sestřelena izraelským protiraketovým systémem Arrow. Nicméně, syrské úřady tvrdí, že úspěšně sestřelily izraelský letoun nedaleko Damašku.

Po tomto incidentu, Izrael pohrozil, že provede údery zaměřené na zničení syrského obranného systému.

Podle izraelského vedení, nálety jsou zaměřené na pašování pokročilých zbraní Hizballáhu v Libanonu přes syrské území.

„Naše politika je velmi konzistentní,“ řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu v návaznosti na nálety. „Když víme, že existuje pokus pašování zbraní Hizballáhem, děláme, co můžeme, abychom tomu zabránili, pokud máme dostatek informací a schopnosti reagovat.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Sýrie varuje Izrael, že použije rakety Scud v reakci na izraelské nálety

  • Izrael jsou jako USA. Bombarduji a nici cizi uzemi a berou to jako samozrejmost. Kdyz se napadnuta zeme ohradi, okamzite hrozi s odvetou. Je nejvyssi cas s takovymi agresemi a vydiranimi prestat!!!! Izrael=USA. USA jsou rukojmimi Izraele.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*