Sýrie si stěžuje OSN na senátora McCaina kvůli jeho nezákonným návštěvám země.

Sýrie si stěžuje OSN na senátora McCaina kvůli jeho nezákonným návštěvám země.

Sýrie si stěžovala Organizaci spojených národů kvůli americkému senátorovi Johnu Mcainovi, kvůli bývalému francouzskému ministru zahraničí Bernardu Kouchnerovi a kvůli dalším osobnostem, které vstoupily nezákonně do Sýrie bez víz.

Syrský velvyslanec při OSN Bašár Džafárí uvedl v dopise pro Radu bezpečnosti, že země musí přijmout „okamžitá opatření“ proti státním příslušníkům, kteří cestují do jejich země nelegálně.

basar dzafari

Americký senátor McCain podnikl nečekanou návštěvu Sýrie v květnu 2013, kde se setkal s rebely po překročení hranice s Tureckem.

Džafárí uvedl, že se republikánský senátor setkal s vůdci skupiny Al-Nusra, kterou Rada bezpečnosti označila za teroristickou organizaci.


Kouchner cestoval do kurdské oblasti v severní Sýrii v listopadu loňského roku.

„Takové akce jsou do očí bijící porušení syrské suverenity a rezoluce Rady bezpečnosti o Sýrii,“ napsal Džafárí v dopise dne 24. prosince.

Sýrie vyzývá generálního tajemníka Ban Ki-moona a Radu bezpečnosti, „aby vyvinuly tlak na tyto vlády, aby okamžitě přijaly nezbytná opatření proti svým státním příslušníkům, kteří vstoupili nelegálně na území Sýrie,“ dodal.

McCain zamítl syrskou stížnost a zároveň vynadal mezinárodnímu společenství za to, že dostatečně nejednají za účelem svrhnout Assadův režim.

„Je to smutné, ale není žádným překvapením, že Assadův režim je méně zaujatý masakrem 200.000 mužů , žen a dětí, než mojí návštěvou statečných Syřanů, kteří bojují za svobodu a důstojnost,“ uvedl McCain v prohlášení.

Celý článek v angličtině: http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-2898102/Syria-complains-UN-McCain-Kouchner-visits.html

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články