Sýrie: OSN musí vyšetřit útok USA, který zabil 62 civilistů

Sýrie: OSN musí vyšetřit útok USA, který zabil 62 civilistů

Syrské ministerstvo zahraničí obvinilo země Amerikou vedené mezinárodní koalice z porušení mezinárodního práva tím, že bombardovaly oblasti východní provincie Deir ez-Zor, během něhož bylo zabito nejméně 62 civilistů.    

„Zločin provedený koalicí opět dokazuje, že její země ignorují mezinárodní právo a postrádají morální hodnoty,“ stálo v dopise syrského ministerstva zahraničí zaslaném generálnímu tajemníkovi OSN, napsala syrská tisková agentura SANA.Syrské ministerstvo zahraničí vyzvalo k nezávislému a nestrannému vyšetřování leteckého útoku, stejně jako k opatřením, která by zabránila opakování podobných situací.

„Tento hrozný zločin prokázal každému, že cílem USA v této nelegitimní operaci není bojovat proti terorismu, ale zavraždit co nejvíce Syřanů a zcela ignorovat humanitární hodnoty,“ stálo v dopise.

Tisková agentura SANA v sobotu oznámila, že koaliční útoky na vesnice Al-Sousse a Al-Bubadran zabily 62 civilistů.

Podle agentury byly útoky provedeny za posledních 24 hodin.

Tisková agentura poukázala na to, že počet obětí může být podstatně vyšší, protože mnoho domů bylo zničeno a mnoho zraněných je stále pod troskami.

Minulý týden ve čtvrtek syrský vojenský zdroj informoval, že mezinárodní koalice pod vedením USA bude provádět útoky na vesnici Al-Sousse.

Amerikou vedená koalice provádí vojenské operace proti ISIS v Sýrii a Iráku. Avšak ani syrská vláda ani Organizace spojených národů nedala pro operaci na území Sýrie žádné povolení, což znamená nezákonnou invazi.

Navzdory tomu, že jsou jejich akce protiprávní, USA nečelí proti své činnosti žádné skutečné opozici, což velmoci umožňuje páchat v arabské zemi řadu zvěrstev. Ačkoli byl ISIS již prakticky poražen, koalice pod vedením USA neustále využívá teroristickou organizaci jako záminku pro své operace v Sýrii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*