Sýrie má informace o amerických vrtulnících evakuujících teroristy

Sýrie má informace o amerických vrtulnících evakuujících teroristy

Syrský ministr zahraničí Walid Mouallem prohlásil, že syrské orgány získaly na základě očitých svědků informace, že americké helikoptéry evakuují uprchlé teroristy, které někde dopravují.              

V rozhovoru s kanálem Al Mayadeen, Mouallem uvedl, že washingtonské síly vyzvedávají teroristy a poté je převáží na různá bitevní pole.

Syrský ministr zahraničí poznamenal, že to, co se teď děje v oblasti Kurdistánu v Iráku a severní Sýrii, přichází jako výsledek turecké podpory teroristů a zdůraznil, že jakmile si Turecko uvědomilo, že nedokázalo v Sýrii dosáhnout svých cílů a již nemůže kontrolovat situaci, objevila se kurdská otázka.

V této souvislosti Moallem poukázal na to, že informoval iráckého ministra zahraničí Ibrahima Al Jaafariho, že Sýrie uznává sjednocený Irák a že každý krok směrem k jeho rozdělení je pomalu Damaškem odmítán.

Moallem vyjádřil hluboké znepokojení nad smrtí ruského generála Valery Asapova a zdůraznil, že legitimní ruská přítomnost se musí odlišit od nezákonné americké přítomnosti, kterou označil za agresi proti syrské suverenitě.

Syrský ministr poznamenal, že teroristé Islámského státu dostali informace o přesném umístění ruského generála, což jim nakonec umožnilo zaměřit se na jeho polohu v Deir Ez Zour.Mouallem také obvinil americké letectvo, že zabilo tisíce civilistů ve venkovských oblastech v Rakká a Deir Ez Zour, které byly provedeny pod falešnou záminkou bombardování Islámského státu. „Spojené státy nemají zájem o vymýcení terorismu,“ uvedl.

Ministr vyjádřil své přesvědčení, že Sýrie začala psát poslední kapitolu své krize, především díky vítězství syrské armády a vyrovnaným silám, a zároveň poznamenal, že došlo k náhlé změně pozic některých států, které dříve podporovaly teroristy.

V souvisejícím kontextu, Mouallem poukázal na to, že syrská vláda v Damašku zaručuje bezpečnost všem syrským občanům, kteří se chtějí vrátit do Sýrie, ačkoli nemůže nikoho nutit, aby se vrátil.

Na setkání se svým libanonským protějškem Gebranem Bassilem, Mouallem uvedl, že setkání bylo upřímné a vycházelo z blízkých kulturních a geografických vazeb mezi oběma zeměmi. „Byl jsem šťastný, že jsem se setkal s naším bratrem Gebranem Bassilem,“ uvedl.

Pokud jde o libanonské politické skupiny, které podporovaly terorismus, Muallem uvedl, že ti, kteří jsou zodpovědní za zločiny proti syrským civilistům, budou nakonec hnáni k zodpovědnosti.

V otázce izraelského bombardování pozic syrské armády ve městě Hama, ministr řekl, že izraelské letectvo nevstoupilo do syrského vzdušného prostoru, ale rozhodlo se útočit z libanonského území.

Mouallem popsal roli Ruské federace jako velmi rozhodující pro zachování mezinárodní stability, pravidel mezinárodního práva a stejných práv pro země a poznamenal, že zkušenosti jeho země se Sovětským svazem dokázaly, že Unie je upřímná s spolehlivá, protože se nikdy nepokusila prosadit své zájmy použitím síly nebo nátlakem a dodal, že Ruská federace poskytuje nejlepší možné řešení syrské krize.

Ministr uvedl, že téma syrských Kurdů je vnitřní záležitostí Sýrie a dodal, že syrská vláda se bude touto otázkou zabývat prostřednictvím dialogu.

Mouallem poté obvil Washington z toho, že vždy opustil své spojence pro své vlastní zájmy a zdůraznil, že americké základny v Sýrii jsou dočasné. Nejlepším příkladem je to, co se stalo na základně v Al Tanf.

Ohledně nově navržené deeskalační zóně v provincii Idleb, Muallem uvedl, že to bude test Turecka, aby ukázalo, zda změnilo svou politiku vůči Sýrii.

Ohledně přestavby Sýrie, Mouallem řekl, že Damašek nebude tolerovat účast těch, kteří se podíleli na zločinech proti syrskému obyvatelstvu.

„Syřané a jejich partneři, stejně jako země, které se nespikly proti Sýrii, přispějí k její rekonstrukci,“ uzavřel ministr.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Walid Mouallem Foto:Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*