Sýrie: „Liga arabských států se stala nástrojem pro implementaci imperialistických zájmů“

Sýrie: „Liga arabských států se stala nástrojem pro implementaci imperialistických zájmů“

Oficiální zdroj ze strany syrského ministerstva zahraničí odsoudil nedělní setkání ministrů zahraničí států Arabské ligy pod vedením Saúdské Arábie v Káhiře proti Íránu a Hizballáhu.           

„Liga arabských států byla tak degradována, že se stala nástrojem řízeným penězi ropných šeliků proti zájmům (arabského) národa a jeho existenci, stejně jako společným bezpečnostním cílům, zatímco jsou řízeni implementaci diktátů národních nepřátel,“ řekl oficiální zdroj ze syrského ministerstva zahraničí.

Zdroj uvedl, že zachování zájmů arabského národa, jeho svrchovanosti a důstojnosti bude mít větší prioritu, aby se zachovaly společné cíle bezpečnosti, namísto vynalézání nových nepřátel v souladu s přáním vnějších sil, které jsou v područí Izraele s tím, že kdokoli poskytl všechny formy podpory terorismu a genocidy proti jemenskému lidu, nemá žádnou důvěryhodnost k tomu, aby hovořil o arabské národní bezpečnosti, protože jeho činy jsou takové, že představují největší hrozbu pro zájmy arabského národa a jeho národní bezpečnosti.

Zdroj také uvedl, že arabští lidé, kteří byli svědky tzv. Arabského jara, vědí přesně to, co Hizballáh a Írán dělali v boji proti terorismu v tomto regionu a jsou dobře informováni o obětech, které přinesly, když mařili provokace, neustále odolávajíc sionistické expanzi.

Tajemník Ligy arabských států Ahmed Aboul Gheit zdůraznil, že na setkání arabských ministrů zahraničí v Káhiře byl odsouzen íránský zásah v arabském světě a Hizballáb byl zde označen na teroristické hnutí. Bylo zde také poukázáno, že další krok se bude pravděpodobně uchylovat k bezpečnostní radě OSN, aby bojovala proti íránskému zasahování v tomto regionu.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: fort-russ.com)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*