Sýrie je připravena pro návrat uprchlíků, řekl ministr zahraničí OSN

Sýrie je připravena pro návrat uprchlíků, řekl ministr zahraničí OSN

Syrský ministr zahraničí Walid Moualem poslal velké poděkování zemím, které hostily uprchlíky během syrské občanské války, když hovořil na Valném shromáždění OSN.     

Ministr zároveň prohlásil, že válka skončila a že je země připravena pro návrat svých občanů.Moualem zvláště poděkoval Rusku, které v současné době investuje velké částky peněz na pomoc Syřanům, kteří uprchli do Evropy, aby se mohli vrátit domů.

„Díky Rusku bude nyní provedeno veškeré úsilí, aby se zajistilo, že se uprchlici vrátí a naplní své základní potřeby,“ uvedl Moualem.

Zájem v EU podpořit návrat obrovské arabské populace domů je nízký. A to navzdory skutečnosti, že má tato skupina vážné problémy se závislostí na dávkách a trestnou činností.

Mnoho zemí EU dokonce zaplatilo uprchlíkům, aby zůstali v zemi – a dostali dávky, pokud se znovu vrátí domů.

V Sýrii je však vítána podpora zbytku světa, aby byly návraty zjednodušeny. Walid Moualem tvrdí, že jeho vláda bude šťastná, když obdrží pomoc se všemi formami rekonstrukce v zemi.

„Vítáme jakoukoli pomoc při rekonstrukci od těchto zemí, které se nepodílely na agresi v Sýrii,“ řekl OSN.

Ale „země, které nabízejí pouze podmíněnou pomoc nebo nadále podporují terorismus, nejsou ani pozvány, ani vítány, aby pomohly.“

Ministr také uvedl, že podmínky jsou pro ně dobré, aby se vrátili a obvinil některé západní země za „šíření iracionálních obav“, které nutí uprchlíky zůstat pryč.

Nakonec označil americké, francouzské a turecké síly působící v zemi jako „okupační síly“ a požadoval, aby okamžitě odešly.

Moualem uvedl, že zahraniční síly jsou na syrské půdě nelegálně pod záminkou boje proti terorismu a že „s nimi budou jednat odpovídajícím způsobem.“

„Musí se okamžitě stáhnout a to bez jakýchkoli podmínek,“ řekl po shromáždění.

Asi před dvěma týdny řekl i Dalajláma v Malmö, že „Evropa patří Evropanům a že by se uprchlíci měli vrátit do vlasti a obnovit ji – a stále více světových vůdců s ním souhlasí. EU, OSN a globalizátoři však ne.

Pouze čas odhalí, kdo tuto bitvu vyhraje. Všechno, co dnes víme, je, že strana obhajující masovou migraci a otevřené hranice je čím dál slabší, zatímco nacionalistická strana každým dnem posiluje.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*