Syřan dostal azyl, přestože byl odsouzen za prodej drog dětem

Syřan dostal azyl, přestože byl odsouzen za prodej drog dětem

18letý Syřan dostal v Rakousku azyl, a to i přes to, že byl souzen za to, že v době rozhodování prodával tvrdé drogy mladým děvčatům.  

Syřan spolu s dvěma dalšími syrskými žadateli o azyl, jeden z nich byl jeho bratr, byl u soudu za prodávání metamfetaminu mladým děvčatům ve městě Linz zatímco byla projednávána jeho žádost o azyl,“ píše deník Kronen Zeitung.  

Tři Syřané uvedli, že používali svůj byt jako základnu pro prodej nejméně 750 gramů metamfetaminu různým zákazníkům, včetně nezletilých dívek, z nichž některé na drogy zaplatily sexem. Některým dívkám bylo 14 let.Příslušný soudce uložil Syřanovi tříletý trest odnětí svobody, zatímco jeho bratrovi tři a půl roku a dalších jedenáct měsíců v souvislosti s jeho předchozím obviněním. Poslední Syřan, kterému bylo údajně 17 let, byl odsouzen na dva a půl roku.

„Chápu vaši situaci. Existuje však velmi, velmi velká skupina uprchlíků, kteří v Německu pečlivě pracují a studují,“ řekl soudce trojici.

Mladí migranti se stále více podílejí na obchodu s drogami v Rakousku, přičemž konkrétně Nigerijci se podílejí na prodeji drog v ulicích v rakouském hlavním městě.

Rakouské policii se také podařilo rozpustit několik migrantských drogových sítí od vypuknutí migrační krize v roce 2015, včetně jedné v roce 2016 v hodnotě 300 000 EUR.

V sousedním Německu se policie stále více obává, že migranti přebírají v určitých oblastech obchod s drogami. V severním německém regionu Šlesvicko-Holštýnsko policie v loňském roce uvedla, že mnozí migranti používají násilí k tomu, aby konkurovali konkurentům a konkurenčním gangům.

Obchodování s drogami bylo také spojováno s radikálním islámským extremismem, přičemž někteří tvrdí, že radikální islamističtí salafisté ve městech jako Berlín spolupracují s drogovými dealery.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Wikipedia)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*