Sympatizanti ISIS dominují v řeckém uprchlickém táboře: „Pokud nejste muslim, mohu vás znásilnit“

Sympatizanti ISIS dominují v řeckém uprchlickém táboře: „Pokud nejste muslim, mohu vás znásilnit“

Podle reportérů deníku Deutsche Welle, teroristická organizace, která tvrdí, že je napojena na ISIS, dominuje v uprchlickém táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos.         

Tábor je plný džihádistů. Prodávají drogy, půjčují peníze s úrokem a prodávají cokoliv, jako jsou mobilní telefony. Kradou a loupí.

Video má název: „Teror v táboře Moria“. Reportéři DW připojili špionážní kamery na bývalé vězně v táboře a záznamy, které získaly, popsali jako živoucí peklo.Bývalí vězni popsali tábor Moria jako nejhorší tábor v Evropě. Více než 8000 lidí žije v tomto táboře v nešťastných podmínkách, které byly zpočátku navrženy tak, aby sloužily přibližně 2500 lidem. A poskytli také šokující prohlášení na kameru.

Oni tvrdí, že v táboře dominuje skupina 50 syrských uprchlíků z oblasti Del a Zor, kteří nedávno dorazili do tábora Moria a uplatňovali v celém táboře zákon šaría.

Oni zde lovili Kurdy a vyhrožovali jednomu muži, že mu podříznou krk

„Jsou to fanatici! Mluví o zlodějích, znásilněních vraždách a podobných věcech. Mají nejhorší ideologii. Říkají, že pokud nejste muslim, mohou vás znásilnit.“

Němečtí novináři tvrdí, že německé tajné služby potvrdily, že mají platné informace o existenci ISIS uvnitř tábora.

Jiný migrant řekl na kameru: „Tábor je plný džihádistů. Prodávají drogy, půjčují peníze s úrokem a prodávají cokoliv, jako jsou mobilní telefony. Kradou a loupí.

Reportéři také tvrdí, že jeden z vůdců organizace si otevřel kavárnu uvnitř tábora a díky ní prodává hašiš, narkotické pilulky a tvrdé drogy, zatímco každý, kdo neuposlechne jeho rozkazy, je zmlácen.

Jiný migrant uvádí: „Lovili zde Kurdy a vyhrožovali jednomu muži, že mu podříznou krk. Zachránil jsem ho v poslední chvíli, když jsem jim řekl, že není Kurd, ale Arab. Opustil Sýrii, abych utekl před ISIS, ale zdá se, že zde existují stejná pravidla. Utekl jsem smrti a smrt mě zde následovala.“

Je fakt, že v táboře Moria jsou všude viditelné symboly Islámského sátu, na dveřích a stěnách, jak ukazují skryté kamery. Nicméně není známo, jak dobře jsou jejich členové organizováni. Je také hrůzostrašné, že někteří islamisté už odešli z Lesbosu a nyní jsou v Aténách, odkud mohou ještě jít do západní Evropy.

Reportéři deníku Deutsche Welle popisují tuto atmosféru strachu a kriminality, o které řecké úřady nevědí, nebo kterou ochotně ignorují.

Reportéři se pokoušeli setkat s řeckým ministrem pro migraci, aby slyšeli jeho názor, ale odmítl se s nimi setkat z důvodu „pracovní zátěže“. Totéž se stalo s tiskovou kanceláří policie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Sympatizanti ISIS dominují v řeckém uprchlickém táboře: „Pokud nejste muslim, mohu vás znásilnit“

  • Řecký ministr pro migraci nemá čas ?! On totiž čeka na český ministři až si přijedou vybrat 50 sirotků !!!!! Děkuji nechci !!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*