Švýcarský prezident: „Každý, kdo chce cestovat, musí být očkován“

Švýcarský prezident: „Každý, kdo chce cestovat, musí být očkován“

Podle švýcarského prezidenta Guye Parmelina budou nakonec všichni mezinárodní cestující, kteří do Švýcarska přicestují nebo jej opustí, povinni prokázat, že dostali vakcínu proti COVID.

Očkování bude pravděpodobně nutné pro každého, kdo poletí do jiné země nebo z ní, a pro neočkované osoby, které využívají veřejnou dopravu, budou platit zvláštní pravidla, tvrdí Parmelin.

Navíc se domnívá, že očkovací látky budou pravděpodobně povinné při účasti na mnoha veřejných shromážděních, jako jsou koncerty a sportovní utkání.„V budoucnu budou muset být ti, kteří chtějí cestovat, očkováni,“ řekl Parmelin v nedávném rozhovoru.

Parmelin tvrdí, že Federální rada „ještě musí projednat“, jak provést národní plán týkající se požadavků na očkování ve veřejném sektoru, ale připouští, že by se mohla efektivně vytvořit dvoustupňová společnost s omezeními pro ty, kteří odmítají nechat se očkovat.

„Například pro neočkované lidi ve veřejné dopravě musí být povinné roušky,“ řekl.

Když byl švýcarský prezident dotázán, zda bude „koronavirová krize“ zvážena, pokud budou všichni očkováni, nechtěl se k tomu zavázat s tím, že existují otázky, zda očkovaní lidé mohou virus stále přenášet.

„Proto budou určitě ještě nějakou dobu platit pravidla hygieny a distancování,“ řekl.

Parmelinovy poznámky vyvolaly vážné obavy mezi švýcarskými občany, z nichž mnozí jsou znepokojeni tím, že jejich vláda v minulém roce pod rouškou „veřejné bezpečnosti“ zavedla stále drakoničtější opatření.

„Navrhovat, aby se vakcíny staly povinnými, je ve Švýcarsku protiústavní,“ řekl podnikatel Nick F. Cerutti sídlící v Ženevě. „Porušuje to federální ústavu Švýcarské konfederace, která stanoví, že mučení a jakékoliv jiné formy krutého, nelidského či ponižujícího zacházení nebo trestání jsou zakázány.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*