Švýcarsko se posunulo o krok  blíže k ukončení volného pohybu v EU a k odchodu z jednotného trhu

Švýcarsko se posunulo o krok blíže k ukončení volného pohybu v EU a k odchodu z jednotného trhu

Švýcarsko se posunulo o krok blíže k osvobození od Evropské unie poté, co vláda dovolila zastáncům kampaně omezit přistěhovalectví, aby začali prosazovat veřejnou podporu pro referendum.  

Země není členem EU, ale v současné době má otevřené hranice s blokem za cenu přístupu k jednotnému trhu. Nicméně, populistická strana Švýcarské svobody (SVP) prosazuje v této věci referendum.

SVP nyní může začít shromažďovat podpisy pro svou iniciativu za „umírněnou imigraci“ a pokud získá více než 100 000 podpisů, bude se konat referendum, píše deník 20 Minutes.

Pokud lidé budou hlasovat pro změnu, švýcarská federální rada bude mít rok na vyjednávání a ukončení volného pohybu s Bruselem, na změnu nebo zrušení dvoustranných dohod s blokem.

Evropská unie pravděpodobně nebude chtít kompromis a Švýcarsko bude nuceno omezit mnoho svých vazeb na jednotný trh, pokud bude chtít respektovat výsledek referenda.Počet obyvatel Švýcarska je zhruba 8,3 miliónů, z nichž asi čtvrtina má zahraniční původ a SVP již dlouho usiluje o snížení imigrace na nulu.

Podle deníku le News, švýcarská populace vzrostla o 16 procent ze 7,3 miliónů za pouhých 16 let od roku 2000. Většina tohoto růstu je způsobena rostoucí zahraniční populací, která vzrostla z 1,4 na 2 milióny.

Největší počet nově příchozích pocházel ze zemí EU a Evropského sdružení volného obchodu (EFTA). V roce 2000 bylo ve Švýcarsku 875 000 Evropanů. Do roku 2016 jich bylo 1 362 000 –což je nárůst o 56%.

Švýcarští voliči schválili kvóty v oblasti přistěhovalectví již v roce 2014. Politici však tento návrh v roce 2016 zmírnili tím, že nabídli lidem, registrovaným ve Švýcarsku jako nezaměstnaní, první přístup k zaměstnání, aby předešli konfliktu s Bruselem.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*