Švýcarsko odmítá žádosti o občanství u lidí, kteří žijí ze sociálních dávek

Švýcarsko odmítá žádosti o občanství u lidí, kteří žijí ze sociálních dávek

Ve Švýcarsku vstoupil v platnost nový zákon o občanských právech, který brání obyvatelům, kteří žili v posledních třech letech ze sociálních dávek získat azyl,  pokud nezaplatí peníze, které dostali od státu.         

Nový zákon znemožní, aby žadatelé o azyl a migranti, kteří v posledních třech letech žili díky státní výpomoci, se stali švýcarskými občany, i když v zemi žili k požadovaném čase k podání žádosti o občanství, píše deník Kronen Zeitung.               

Předešlý zákon umožňoval migrantům žádat o státní občanství, pokud nežili v okamžiku podání ze státních dávek.

Spolu s ustanovením o sociálních dávkách, nový zákon požaduje, aby migranti prokázali vyšší míru inteligence než předtím, včetně toho, že musí ukázat, že mají určitý počet švýcarských přátel a známých.

Požadavky na jazyk se liší podle kantonu, přičemž u většiny se očekává středně pokročilá úroveň jazykových znalostí, což posuzuje Common European Framework of Reference for Languages (CEFR) na úroveň B1 nebo B2.Zatímco Švýcarsko není členem Evropské unie, žadatelé o azyl se pokoušeli zaplavit zemi přes jižní italskou hranici. Zatímco mnozí používali Švýcarsko jako tranzitní zemi na cestě do Německa, jiní v alpském státě zůstali.

Různé kantony a města ve Švýcarsku se pokoušejí odvrátit příliv migrantů tím, že jsou méně přívětivá. Koncem loňského roku město Curych hlasovalo pro dramatické snížení benefitů pro neúspěšné žadatele o azyl, kteří byli v takzvaném „statusu F“, ve kterém nemohou být deportováni.

Mnoho migrantů, kteří přišli do Švýcarska, také přišlo bez jakékoli formy identifikace, což je ještě obtížnější při zpracování jejich žádosti o azyl nebo při deportování těch, kterým není azyl schválen.

Švýcarská národní představitelka Simonetta Sommaruga odhalila koncem loňského roku, že vláda nezná skutečnou identitu u devíti z deseti žadatelů o azyl.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Švýcarsko odmítá žádosti o občanství u lidí, kteří žijí ze sociálních dávek

  • Jak to, že nikdo nezná identitu vetřelců? Snad každý mluví nějakým jazykem. Podle toho je možné ho k jeho vlasti přiřadit.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*