Švýcarsko nařídilo okamžité zastavení sítě 5G kvůli seriózním obavám o zdraví

Švýcarsko nařídilo okamžité zastavení sítě 5G kvůli seriózním obavám o zdraví

Švýcarsko bylo světovým lídrem v zavádění mobilní technologie 5G, tento evropský národ však nařídil její okamžité zastavení na dobu neurčitou z důvodu vážných „obav o zdraví“.

Obzvláště obyvatelé Švýcarska projevili hlasitý nesouhlas s technologií 5G, zejména poté, co jí byli vystaveni.

Švýcarská agentura pro životní prostředí nyní nařídila na dobu neurčitou moratorium na používání všech nových věží 5G.Deník Financial Times napsal:

Švýcarsko bylo mezi prvními zeměmi, které začaly nasazovat 5G, ale obavy z dopadu na zdraví způsobené zářením z antén, které mají mobilní technologii nové generace, vyvolaly celonárodní protest.

Švýcarsko, jeden z předních světových poskytovatelů mobilní technologie 5G, z důvodu zdravotních problémů zavedlo na dobu neurčitou moratorium na používání své nové sítě.

Tento krok přichází v době, kdy země jinde v Evropě závodí o modernizaci svých sítí na standardy 5G, uprostřed zuřivé diplomatické kampaně ze strany USA, které usilují o to, aby tyto země nepoužívaly čínské technologie poskytované společností Huawei.

Washington tvrdí, že tato společnost, která je zásadní pro plány modernizace většiny evropských sítí, představuje vážné bezpečnostní riziko.

Opozice vůči 5G technologii stále roste po celém světě.

První Den globální opozice proti 5G se konal v lednu. Některá města a země podnikly kroky proti 5G – některá dokonce úplný zákaz.

Stovky lékařů, vědců, inženýrů a veřejných činitelů požádalo v prosinci prezidenta Trumpa o moratorium na 5G kvůli biologickým, environmentálním a bezpečnostním rizikům. V USA bylo rovněž zahájeno kvůli 5G mnoho soudních sporů.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*