Švýcarsko bude pořádat celostátní referendum o zákazu burek

Švýcarsko bude pořádat celostátní referendum o zákazu burek

Švýcarská vláda informovala, že voliči rozhodnou, zda bude zakázáno obličejové zahalování jako jsou muslimské burky nebo nikáb.                  

Vláda uvedla, že dojde k hlasování o zákazu, který prosazují pravicové skupiny. Toto rozhodnutí přišlo poté, co advokáti shromáždili více než 100 000 podpisů za účelem podnícení iniciativy k hlasování pod švýcarským systémem přímé demokracie, což voličům umožňuje rozhodovat o hlavních politických otázkách.

Výkonná federální rada stanoví datum referenda, které není očekáváno dříve než v příštím roce.

Pokud bude schváleno, Švýcarsko spolu s Francií, Rakouskem a jinými evropskými zeměmi dostane zelenou k zákazu obličejových závojů. Italsky hovořící švýcarský region Ticino přijal takový zákaz v minulém roce.

Opatření bylo navrženo skupinou, včetně zákonodárců z nacionalistické švýcarské strany Lidové, která také stála za zákazem budování minaretů ve Švýcarsku.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Švýcarsko bude pořádat celostátní referendum o zákazu burek

  • Nepoučili se. Takže pozdě, ale přece už asi uvědomili jak této rase slouží a oni si vyskakují. Když se této rase klaníme a jsme v předklonu tak se nedivme, že jsou na koni. Jakmile jim člověk ukáže přísná pravidla, která se budou dodržovat a budou následovat tresty za jejich nedodržení tak jejich drzost klesne, ale veškerá negativa s tímto etnikem nezmizí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*