Švýcarská islámská rada ospravedlňuje mrzačení ženských pohlavních orgánů

Švýcarská islámská rada ospravedlňuje mrzačení ženských pohlavních orgánů

Islámská centrální rada Švýcarska (IZRS) obhajovala praxi mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM) a uvedla, že islámský zákon tuto praxi ospravedlňuje.  

Organizace zveřejnila „islámský právní názor“, podle něhož je ospravedlnitelná forma tzv. „ženské obřízky“ zahrnující odstranění částí genitálií, píše švýcarský deník Tages Anzeiger.   

Generální tajemník IZRS Ferah Uluca uvedl, že zatímco tento dokument tuto praxi ospravedlňuje, nevyzývá muslimy, aby byla tato praxe povinností. Ulucay uvedl, že je na každém rodiči, aby rozhodl, ale v dokumentu se uvádí, že tato praxe není pro dívky škodlivá.

Dokument také použil zprávu Organizace spojených národů o populačním fondu, aby podpořil argument srovnávající FGM s mužskou obřízkou – ale citovaná zpráva uvádí, že zdravotní důsledky obřízky mužů a žen jsou hodně odlišné.„Obřízka Sunna“ je klasifikována Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako FGM typu 1,  která zahrnuje buď odstranění pouze klitorisu (typ 1a), nebo odstranění klitorisu s předkožkou (typ 1b).

FGM je ve Švýcarsku od roku 2012 nelegální a osoby, u nichž je zjištěno, že praktikují jakoukoli jeho formu, mohou být uvězněny až na deset let.

Mnoho zastánců FGM ospravedlňuje tento proces jako „ženskou obřízku“ a tvrdí, že je to odlišné od FGM. Jeden takový islámský učenec, irský muslimský vůdce Ali Selim tento argument uvedl na začátku tohoto měsíce slovy: „nejsem zastáncem mrzačení ženských pohlavních orgánů, ale jsem zastáncem ženské obřízky.“

Organizace spojených národů a WHO nerozlišují mezi různými formami ženské obřízky a označují všechny tyto praktiky za FGM.

Případy mrzačení ženských pohlavních orgánů vypukly v celé Evropě kvůli masové migrační politice s tím, že Velká Británie v roce 2016 zaznamenala 5 000 případů, avšak bez stíhání, přestože je tato praxe nezákonná.

Ve Francii nedávná zpráva organizace pro boj proti FGM uvedla, že až 30% dívek žijících v převážně migranty obydlených pařížských obcích je vystaveno riziku mrzačení ženských pohlavních orgánů.

Výskyt FGM není omezen jen na Evropu, přičemž v Kanadě je také pozorováno stále více případů.

 

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*