Svobodní vítají odchod Velké Británie z EU a vyzývají premiéra, aby podpořil dobré vztahy

Svobodní vítají odchod Velké Británie z EU a vyzývají premiéra, aby podpořil dobré vztahy

Svobodní oceňují britské referendum jako kultivované vyjádření vůle občanů a vítají rozhodnutí Britů o odchodu z EU. Přejí Velké Británii hladký odchod z Evropské unie a pevně věří, že bude s Británií zachován svobodný obchod a bezvízové cestování.

Svobodní vyzývají premiéra Sobotku, aby při jednání o odchodu Velké Británie z EU podpořil bezproblémové vztahy s Británií a ani náznakem nepodpořil žádné sankce.

„Není sebemenší důvod trestat Brity za to, že nechtějí už být v EU. V Evropském parlamentu vždy podpořím volný obchod a volné cestování mezi Evropskou unií a Velkou Británií,“ zdůrazňuje europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.

„Brzy se ukáže, že Velká Británie mimo unii nestrádá, ba právě naopak. Její pozitivní příklad bude posledním hřebíkem do rakve Evropské unie,“ upozorňuje místopředseda Svobodných Radim Smetka.

Svobodní prosazují uspořádání podobného referenda také v České republice. V ČR žije na 3 a půl milionu lidí, kteří neměli šanci v roce 2003 hlasovat o našem členství v EU, protože jim tehdy bylo méně než 18 let nebo nebyli na světě. EU se navíc od našeho vstupu podstatně změnila.

„Evropská unie je brzdou prosperity. Jsem vděčný za to, že se objevila první země, která se nebála ukázat svou nespokojenost se současnou podobou EU. Doufám, že již brzy budeme mít možnost projevit svůj názor na EU v referendu i my,“ doplňuje místopředseda Josef Káles.

„Nejen Brusel se bojí jako čert kříže každého projevu vůle občanů v podobě referenda. Už samotné pořádání bez rozdílu výsledku je vždy zdviženým prstem. Nad všemi těmi umělými společnými politikami totiž stojí přirozená touha nemalého počtu lidí po svobodě, a ta stále ještě stojí na žebříčku hodnot u mnohých výš, než cokoli jiného. Jsem velmi rád, že tuhle rukavici Britové zvedli,“ dodává místopředseda František Matějka.

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Strany svobodných občanů
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Svobodní vítají odchod Velké Británie z EU a vyzývají premiéra, aby podpořil dobré vztahy

  • Amerikanizace a federalizace Evropy je cesta do pekla. Evropské národy si nenechají nutit vůli USA prostřednictvím nikým nechtěných, nikým nevolených a draze přeplacených úředníků v Bruselu. Postupně budou padat vlády v členských státech a zvítězí strany a hnutí, které se přihlásí k prohloubení vztahů s Velkou Británií i Ruskem. Strašení Ruskem není na místě. I když jsme byli členem Varšavské smlouvy, nikdy nás SSSR netahal do svých válek na rozdíl od USA, které nás nutí nasazovat životy našich vojáků za jejich zájmy, které nás nutí vydávat více peněz na zbrojení, aby měli kšeft.
    Je třeba dát úředníkům v Bruselu jasně najevo, že oni nám nevládnou a vládnout nebudou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*