Svobodní: Referendum o setrvání v EU zajistíme i v ČR

Svobodní: Referendum o setrvání v EU zajistíme i v ČR

Svobodní vítají britské referendum o setrvání v EU a věří, že si Britové vyberou obnovu samostatnosti svého státu. Po vstupu do sněmovny v roce 2017 prosadí Svobodní společně s občany referendum také v České republice.

„Referendum o vstupu do EU se konalo dávno, Evropská unie se od té doby podstatně změnila k horšímu. Miliony občanů ČR neměly šanci se k našemu členství vyjádřit. Po letech členství vidí, jak každým dnem míříme zpět k socialistickému centrálnímu plánování a omezování svobod. Lidé mají právo se znovu svobodně vyslovit, zda to tak opravdu chtějí,“ říká europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.

strana svobodnych obcanu

„Je fér připomenout, že po přijetí Lisabonské smlouvy v roce 2010 to byli právě Svobodní, kteří v ČR začali konzistentně a se znalostí problémů prosazovat referendum o vystoupení z EU. V té době ti, kteří si teď toto téma u nás populisticky přivlastňují, buď neexistovali nebo tahali politického kačera za sebou,“ doplňuje místopředseda Svobodných František Matějka.

Svobodní dlouhodobě prosazují mezinárodní spolupráci suverénních států bez jakýchkoliv obchodních bariér. „Chceme tak zajistit české ekonomice dlouhodobou prosperitu. Tento přístup neprosazujeme jen v rámci Evropy, ale celého světa. Proto budeme po vystoupení z EU prosazovat vstup do Evropského sdružení volného obchodu (EFTA), které zajišťuje volný obchod a nemá ambice řídit své členské státy,“ dodává místopředseda Svobodných Karel Zvára.

 

Republikové předsednictvo Svobodných

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Svobodných

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Svobodní: Referendum o setrvání v EU zajistíme i v ČR

  • Myslím si, že je třeba udělat si pořádek nejdříve doma jako Poláci. Ale jejich příklad bych nebral doslova, nebot nahrazují jednu totalitu/Bruselu/ totalitou novou/Washingtonem/!!!

  • Než se Svobodní dostanou do parlamentu, bude EU už i formálně minulostí. Fakticky je minulostí už nyní, ale papaláši to ještě neví. Podobně jako tomu bylo s RVHP v roce 1989. Byrokratická unie se zhroutila sama do sebe. Nápravu Evropy přinese iniciativa na národních úrovních, která povede k decentralizaci moci EU. EU je nereformovatelná a těm, kteří si myslí, že se dá reformovat, připomínám, že před rokem 1989 si řada lidí myslela, že se dá reformovat socialismus. Ten se „reformoval“ do současné podoby EU, ale jen částečně. Z kapitalismu i socialismu si vzal systém to horší a smíchal to.

  • · Edit

    Osobně bych preferoval referendum za vystoupení z NATO! Hlasoval bych za vystoupení. Vystoupení z EU považuji za politicky chybný krok. Stejně tak, jako případné podepsání Transatlantické dohody o volném obchodu mezi USA a EU.
    Chceš-li něco ovlivňovat, nestůj mimo (to k tomu vystoupení z EU). Udržení jednoty V4, rozhodně ANO.
    Snad se příliš nemýlím.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*