Svobodní předali vládě petici proti zavedení registračních pokladen

Svobodní předali vládě petici proti zavedení registračních pokladen

Strana svobodných občanů (Svobodní) shromáždila za pouhé dva dny cca 5,5 tisíce podpisů od lidí. Petici podepsala mj. i poslankyně za ODS Miroslava Němcová. V petici požadují, aby vláda upustila od plánu uzákonit chystané povinné zavedení registračních pokladen.

Svobodní odmítají tvrzení, že zavedením registračních pokladen zmizí daňové
úniky. Ve skutečnosti na této akci vydělají firmy na prodej pokladen, bude
více úředníků, aby řešili novou agendu a nejedna kadeřnice či trafikant
přijde nákupem pokladny o svůj měsíční, či dvouměsíční zisk.

Nemcova podpis petice_07

Miroslava Němcová  podepisuje petici proti zavedení registračních pokladen.

Svobodní podpisovou akci pořádali ve dnech 31. března a 1. dubna 2014 před
finančními úřady po celé ČR (tedy v posledních dvou dnech, kdy bylo možné
podat daňové přiznání k dani z příjmu FO).

„Pan Sobotka nám bude tvrdit, že zavedením registračních pokladen zmizí daňové úniky. Bude štvát zaměstnance proti drobným podnikatelům a živnostníkům. Není tomu tak! Na Slovensku ani jinde do státní kasy registrační pokladny nic moc nepřidaly. Drobní poctiví živnostníci zaplakali a nepoctiví si v zákonech a kontrolách našli desítky děr. Drobným a podnikavým vezmeme, ale velkým hodíme dotace, aby se na vládu nezlobili a zůstali nám tady ,podnikat´,“ kritizuje vládní návrh místopředseda Svobodných Tomáš Pajonk.


Sečteno podtrženo. Vydělají firmy na výrobu a prodej pokladen, bude více úředníků, aby řešili novou agendu, a nejedna kadeřnice či trafikant přijde nákupem pokladny o svůj měsíční, či dvouměsíční zisk.

„Žádáme pana Sobotku, aby zvážil, zda není cestou k zbohatnutí národa spíše nechat lidi pracovat a sloužit zákazníkům, než komplikovat život, těm, kdo se o sebe chtějí poctivě starat sami. Dohlédnout na prodejce krátící tržby jde i jinak, než tím, že vydělají nejvíc výrobci registračních pokladem,“ dodává Pajonk.

Svobodní v žádném případě nejsou pro daňové úniky. Naopak. Daně mají být malé, férové, jasné a vymahatelné. To u nás nejsou a registr. pokladny k tomuto stavu nikde nevedly. Zjednodušeně řečeno náš stát bude řešit stokoruny od malých živnostníků, místo toho, aby vyřešil zásadní problémy – s tím jak se penězi plýtvá! Svobodní jsou pro menší zdanění, menší regulace, menší centralizaci. O svých penězích lidé rozhodnou nejlépe sami.

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*